AUDIO PHYSIC CLASSIC 8

AUDIO PHYSIC CLASSIC 8
Niemiecka firma Audio Physic zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży podłogowych kolumn głośnikowych o oznaczeniu CLASSIC 8 (8200 zł za parę).

Nowa konstrukcja oparta jest na modelu CLASSIC 5. Ma tę samą szerokość, co minimalizuje niepożądane odbicia dźwięku i problemy z dyfrakcją fali wokół głośników i jest tylko o 55 mm wyższa. Prezentuje się równie elegancko jak mniejszy model, potrafiąc przy tym dostarczyć słuchaczom więcej dynamiki i mocy zwłaszcza w zakresie niskich tonów. Dwu i pół drożny CLASSIC 8 ma tyle energii że z łatwością nagłośni zapierającym dech w piersiach dźwiękiem, pomieszczenia o powierzchni nawet większej niż 20 m kwadratowych.

Oba głośniki: niskośredniotonowy i niskotonowy, zastosowane w CLASSIC 8, mają membrany z włókna szklanego, które są lekkie i wykazują się wysoką wewnętrzną stratnością, co skutecznie zapobiega zaburzeniom oscylacji membran. Nakładka fazowa zmniejsza efekty kompresji w kluczowym dla brzmienia zakresie średnich tonów i odgrywa ważną rolę w chłodzeniu napędu głośnika podczas jego pracy.

Jako przetwornik wysokotonowy pracuje jedwabna kopułka umieszczona w niewielkim wgłębieniu utworzonym w ścince przedniej głośnika. Pozwala to subtelnie i precyzyjnie wyregulować promieniowanie fali akustycznej o długościach odpowiadających częstotliwościom wokół podziału w zwrotnicy. Obraz przestrzenny pozostaje szeroki, zrównoważony i precyzyjny, nawet wówczas gdy słuchacz siedzi nieco poza tzw. sweet spot.

Audio Physic CLASSIC 8 posiadają solidny cokół stabilizujący konstrukcję, w który można wkręcić kolce (M8) albo opcjonalne stopki: Vibration Control Feet (VCF II M8), podnoszące jakość brzmienia na niespotykany dotąd poziom, a dodatkowo chroniące podłogę przed uszkodzeniem.

Kolumny głośnikowe mogą być wykończone w okleinie: Black Ash, Cherry, Walnut lub Satin White.

Dane techniczne:

Wysokość: 1055mm
Szerokość: 170mm
Głębokość: 290mm
Wymagana przestrzeń na podłodze: 210x350mm
Waga: 23 kg
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-150W
Impedancja: 4Ω
Pasmo przenoszenia: 34Hz-30kHz
Czułość: 89dB

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj