AUDIO PHYSIC CODEX

AUDIO PHYSIC CODEX
Po przedstawieniu luksusowego modelu Cardeas 30 LJE, wieńczącego trzy dekady działalności firmy, Audio Physic otwiera kolejny etap swojego rozwoju kolumnami Codex

Są one rozwinięciem dobrze znanego modelu Avanti. Codex, oparty na prostym projekcie wzorniczym, to 4-drożna wentylowana konstrukcja o pokaźnych rozmiarach. Mierzy 120 cm i waży 44 kg. Jest wychylona do tyłu o 7 stopni. Zestaw głośników składa się z 3 przetworników na przednim panelu oraz 270-milimetrowego woofera o dużym skoku na spodzie głównej obudowy.

Na przedniej ściance umieszczono 39-milimetrowy tweeter HHCT (Hyper Holographyc Cone Tweeter) III generacji otoczony pierścieniem z gąbki, który usytuowany został pomiędzy 150-milimetrowym głośnikiem średniotonowym z aluminiową membraną pokrytą warstwą ceramiki a aluminiowym 180-milimetrowym nisko-średniotonowym, który także posiada ceramiczna powłokę i znajduje się na samej górze konstrukcji.

Na wyposażeniu Codexów znajdują się kolce podstawkowe, jednak producent sugeruje zastosowanie opcjonalnych stóp magnetycznych Vibration Control Feet.

Terminale głośnikowe w Codexach to – jak zwykle – pojedyncza para WBT Nextgen.

Cena detaliczna Codexów mieści się w przedziale 44 990 – 49 990 zł za parę i zależy od wykończenia. Dostępne wersje to: Walnut, Ebony, Cherry, Glass White oraz Black High Gloss, a także bardziej wyszukane wersje Black Ebony High Gloss, Rosewood High Gloss oraz szklane wersje Maranello Red, White Aluminium, Grey Brown oraz Purple Red.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj