AUDIO PHYSIC SPARK

AUDIO PHYSIC SPARK
Przy pomocy najnowszej wersji kolumn głośnikowych SPARK (6000 euro), oferujących wyjątkowo dynamiczny dźwięk oraz imponującą, niemal namacalną przestrzeń, firma Audio Physic ustanawia nowy standard dla trójdrożnych kolumn podstawkowych.

Dzięki eleganckiemu wyglądowi i zoptymalizowanej pod kątem reprodukcji dźwięku konstrukcji, głośnik SPARK wypełnia lukę pomiędzy głośnikami półkowymi i podłogowymi, oferując ogromną swobodę w ustawieniu przy równoczesnym braku kompromisów w zakresie doskonałych parametrów akustycznych. W rezultacie otrzymujemy fascynujące wrażenia odsłuchowe nawet w najbardziej wymagających pomieszczeniach.

W nowym SPARKU zastosowano najnowszą technologię Audio Physic „PowerTrain”, znaną z flagowego modelu Cardeas. Fundamentem technologii „PowerTrain” jest głośnik średniotonowy HHCM SL. Nowy przetwornik pracuje bez centrującego membranę, dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membrany niemal nie istnieje, brak jest kompresji, a przetwornik uzyskuje niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość. Dodatkowo głośnik wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonanse kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym i sztywnym koszem aluminiowym do którego przymocowany jest potężny magnes. Takie rozwiązanie jeszcze mocniej polepsza selektywność i rozdzielczość reprodukowanego dźwięku. Kolumny głośnikowe SPARK posiadają nowe zoptymalizowane zwrotnice, dopasowane do współpracy z nowym głośnikiem średniotonowym.

W rezultacie najnowszy Audio Physic osiąga rozdzielczość reprodukowanego dźwięku, wcześniej nieznaną głośnikom w tej kategorii cenowej.

SPARK posiada również innowacyjny system odtwarzania najniższych basów – technologię Dual Surround.

Poza tym nowy SPARK dziedziczy inne kluczowe innowacje zastosowane po raz pierwszy w Cardeasie. Oprócz nowego przetwornika średniotonowego HHCM SL, posiada obudowę wykonaną w sprawdzonej technologii typu multi-sandwich, wewnętrzne przegrody wykonane są z płyt o zaawansowanej konstrukcji plastra miodu, a wzmocnienia z pianki ceramicznej. W zwrotnicy, w gałęzi głośnika wysokotonowego, zastosowano kondensatory ze stykiem wykonanymi ze spienionej miedzi.

Audio Physic wprowadza do sprzedaży nowy statyw głośnikowy Sherpa M, który nie tylko zapewnia doskonałe podparcie dla SPARK, ale także, dzięki specjalnie zaprojektowanym nóżkom VCF, „odsprzęga” go od podłogi. Statyw głośnikowy Sherpa M jest idealny dla wszystkich głośników półkowych i monitorowych o wadze do 20 kg.

DANE TECHNICZNE kolumn głośnikowych SPARK:

Wysokość                                                                483 mm / 19″

Szerokość                                                                202 mm / 7.9″

Głębokość                                                               371 mm / 14.6″

Wymagane miejsce                                               202 x 430 mm / 7.9″ x 16.9″

Waga                                                                        ~18kg

Rekomendowana moc wzmacniacza                  30-180 W

Impedancja nominalna                                          4 Ohm

Pasmo przenoszenia                                             40 Hz – 40 kHz

Czułość                                                                    88 dB

Tweeter                                                                    HHCT III

Midrange                                                                  HHCM SL

Woofer                                                                      1 x 6.9″ Alu Cone

Akcesoria                                                     maskownica – szklana i  materiałowa czarna

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj