AUDIO PHYSIC STEP 35

AUDIO PHYSIC STEP 35
Wysokiej klasy głośniki podstawkowe

Doskonałe brzmienie nie jest kwestią wielkości, ale z pewnością postury i wyposażenia, a głośniki STEP od momentu powstania AUDIO PHYSIC prezentują się w tym zakresie bardzo dobrze. Przez ostatnie 35 lat niestrudzenie kontynuowaliśmy rozwój tego modelu. Pozytywny odbiór monitorów wśród miłośników muzyki, nie wspominając o licznych krajowych i międzynarodowych nagrodach, podkreśla ich najwyższą klasę. Dzisiaj STEP 35, najbardziej dojrzały model STEP wszech czasów wkracza na scenę i nadaje terminowi „głośnik kompaktowy” zupełnie nowego wymiaru.

Nie wszystkie pomieszczenia zapewniają wystarczającą ilość miejsca do ustawienia w nich głośników podłogowych. Stojące blisko ściany lub nawet wepchnięte w narożnik, grają znacznie poniżej swoich możliwości. Nie zawsze duże głośniki poradzą sobie w małych pomieszczeniach, ponieważ przy niskich częstotliwościach – bardziej niż w przypadku głośników kompaktowych – mają tendencję do generowania niepokojących rezonansów, które mogą być słyszalne jako nieprzyjemny efekt „warkotu”. Wielu miłośników muzyki ma podejście purystyczne i cenią sobie głośniki kompaktowe nie tylko dlatego, że zajmują mniejszą powierzchnię, ale także dlatego, że w mniejszym stopniu angażują do pracy akustykę pomieszczenia.

Jeśli chodzi o stylizację, STEP 35 jest wierny tradycji kontynuowanej przez swoich poprzedników, ale jego wnętrze zaprojektowaliśmy, z tą samą pasją, z jaką budujemy topowe modele AUDIO PHYSIC. Monitory czerpią korzyści ze spostrzeżeń które zebraliśmy podczas opracowywania modeli flagowych. Dlatego też, wyposażono je również w ekskluzywne głośniki wysokotonowe HHCT III, a teraz w jubileuszowych STEP 35 pojawiły się także najnowsze głośniki średniotonowe HHCM III, których wierność reprodukcji jest oszałamiająca. To one tworzą najlepsze warunki dla uzyskania doskonałej wierności pulsu muzyki.

Układ zawieszenia z membraną i zasadniczy kosz, do którego mocowany jest silny magnes trwały, są mechanicznie odseparowane. Szkodliwe dla dźwięku mikrowibracje są skutecznie zwalczane tam, gdzie mają swoje źródło. Nowoczesna konstrukcja HHCM III stwarza różnicę również w reprodukcji niskich tonów. Rezultat to wspaniałe wzmocnienie precyzji odtwarzania i dbałość o szczegóły. STEP 35 oddziela z dziecinną łatwością od muzycznego gąszczu najbardziej skomplikowane detale, unikając przy tym zarzutu technicznego brzmienia. Monitory odtwarzają złożony materiał muzyczny w sposób spokojny, skoncentrowany i bezkompromisowy – to akustyczne szkła powiększające, w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Specjalny kształt obudowy nadaje STEP 35 nie tylko nowoczesny, ponadczasowy wygląd, ale także redukuje fale stojące zagrażające w szczególności wyraźnej i precyzyjnej reprodukcji tonów średnich. Co więcej, ceramiczna pianka redukująca rezonanse powstające we wnętrzu monitorów to niezwykle sztywny i mocny materiał o otwartych porach, dodatkowo przejmujący funkcję labiryntu. Zakłócenia akustyczne pochodzące z pracy obudowy, wygasają w otwartych porach ceramiki, przechodząc tym samym redukcję mocy i nie mogą już wpływać negatywnie na emitowany dźwięk. Tradycyjne materiały izolacyjne nawet nie zbliżają się do osiągnięcia tego efektu.

Niewielkie przechylenie tylnej części obudowy wyrównuje różnice fazowe pomiędzy średnimi i wysokimi tonami. Ponieważ kosze głośników umieszczone są na równi z panelem przednim, efekty deformacji, które mogą prowadzić do powstania nerwowego brzmienia, nie mają szans powstać.

Dodatkowy, istotny wkład w tworzenie naturalnego dźwięku zapewnia przeprojektowana zwrotnica z jej starannie dobranymi komponentami. Okablowanie wewnętrzne, jak również wysokiej jakości terminal głośnikowy WBT™, mechanicznie oddzielony od obudowy, również stanowią ważny etap w strojeniu kolumny. Suma tych wszystkich czynników prowadzi do powstania reprodukcji dźwięku, dbającej mocno o szczegółowość i jednorodność muzyki, która zachwyci każdego nawet najbardziej wymagającego audiofila. Nie tylko dzięki balansowi tonalnemu i imponującym możliwościom dynamicznym, STEP 35 stanowią doskonały dodatek w systemie surround AUDIO PHYSIC. Na eleganckich szklanych statywach kolumny STEP 35 będą miały idealne warunki do pracy. Podstawki gwarantują ustawienie głośnika wysokotonowego na optymalnej wysokości.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj