AUDIO PHYSIC STRUCTURE

AUDIO PHYSIC STRUCTURE
Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu kolumn głośnikowych, połączone z wieloma zupełnie nowymi pomysłami w zakresie wykorzystywanych materiałów, znalazło swój finał w kolumnach STRUCTURE.

Od pewnego czasu AP stosuje jako wewnętrzne usztywniacze płyty wykonane z pianki ceramicznej o otwartych porach. Ten drogi i bardzo zaawansowany technologicznie materiał składa się w około 85% z powietrza. Ceramiczna struktura tworzy materiał prawie tak twardy jak diament. Pianka ceramiczna jest lekka, ale jednocześnie niezwykle sztywna i działa swą dużą powierzchnią jak dyfuzor. Dzięki ceramicznej piance można wewnętrznie wzmocnić obudowy głośników, nie marnując przy tym cennej objętości obudowy. Po prostu: dzięki piance ceramicznej głośniki są akustycznie znacznie większe niż wyglądają z zewnątrz. W kolumnach STRUCTURE zastosowano duże ilości tego materiału, co pozwoliło przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych, uzyskać objętość większą o 15 litrów niż w kolumnie CODEX.

We wnętrzu modelu STRUCTURE zastosowano nowy materiał – wielowarstwową płytę o strukturze plastra miodu. To bardzo sztywne, mocne i lekkie tworzywo, którym wyłożone są niektóre ścianki wewnętrzne, a także zbudowane są odgrody dla głośników: średniotonowych i wysokotonowego. „Honeycomb Sandwich Board” jest znacznie odporniejszy na rezonanse i o wiele lżejszy, przy porównywalnej stabilności, niż najczęściej stosowana w tym celu, płyta MDF. Częściowo otwarta budowa panelu pomaga powiększyć efektywną akustyczną objętość obudowy.

Innowacyjne technologie

Celem przy opracowaniu STRUCTURE było stworzenie kolumn głośnikowych jakich jeszcze wcześniej nie było, takich które prześcigną wszystko czego do tej pory słuchali audiofile. Doświadczenie, tradycja i intuicja odgrywają w takim wypadku bardzo ważną rolę, ale nie da się osiągnąć tego celu bez użycia najnowocześniejszych technologii. Podczas wieloletniego projektu badawczego udało się zoptymalizować sprawdzoną technologię podwójnego kosza głośnikowego (Dual Basket Driver Technology). Jego konstrukcja jest tak bardzo skomplikowana, że wymaga wytwarzania z zastosowaniem procesu drukowania 3D. Stabilność, rezonanse własne, przepływ powietrza, zostały zoptymalizowane, a wytworzenie kosza nie byłoby możliwe przy zastosowaniu konwencjonalnych metod produkcji.

 

W celu spełnienia wysokich standardów, które zostały ustanowione w trakcie projektowania STRUCTURE, wszystkie aspekty techniczne zostały przeanalizowane. W wyniku tego zastosowano kilka podstawowych technologii Audio Physic, ale w nowych i udoskonalonych wersjach. Przeprojektowano zwrotnicę w zakresie jej mocowania, tak by drgania wewnętrzne występujące w obudowie były jeszcze lepiej pochłaniane. Ulepszono terminal głośnikowy (VCT III), tak by wpływ wibracji zewnętrznych na transportowany sygnał był minimalny i zastosowano w nim srebrne łącza WBT Nextgen®. Również wewnętrzne okablowanie i konstrukcja magnetycznych nóżek antywibracyjnych VCF V Magnetic zostały poddane udoskonaleniu.

Wszystkie nowe technologie zostały opracowane specjalnie do wykorzystania w konstrukcji STRUCTURE, ale trafią w późniejszym terminie także do innych produktów.

Innowacyjny wygląd

Pod zewnętrznym szkłem, wchodzącym w skład wielowarstwowego panelu, umieszczono warstwę prawdziwego włókna szklanego. Jego unikalna struktura wraz z połyskiem i głębokością dodawaną przez szkło, tworzą wyjątkowe wykończenie, które za każdym razem, gdy na nie spojrzymy ujawnia jedno z licznych obliczy swojego piękna.

Dane techniczne:

Wysokość: 1195mm
Szerokość: 202mm
Głębokość: 370mm
Wymagana przestrzeń na podłodze: 360x500mm
Waga: ~ 47kg
Rekomendowana moc wzmacniacza: 40-250W
Impedancja: 4Ω
Pasmo przenoszenia: 24Hz-40kHz
Czułość: 89dB

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj