AUDIO SHOW 2013 – NAJLEPSZE SYSTEMY

AUDIO SHOW 2013 – NAJLEPSZE SYSTEMY
Pięć najlepszych - naszym zdaniem - systemów zaprezentowanych podczas tegorocznej wystawy AUDIO SHOW

Nie wiemy, czy już mówić o polskiej szkole dźwięku, faktem jest jednak, że największe wrażenie zrobiły na nas systemy zbudowane w oparciu o komponenty wyprodukowane przez polskie manufaktury. Wyjątkiem w tym towarzystwie okazał się przepiękny zestaw, w którym główną rolę odegrały włoskie kolumny Zingali Twenty Evo. Kompletnie nas natomiast rozczarowały prezentacje będące wyrazem amerykańskiego stylu słuchania, który jest mieszanką brutalnej siły, szorstkiej prawdy, gigantycznego rozmachu i technologicznego cynizmu. W tym roku do gustu przypadły nam zupełnie inne rzeczy – włoskie słońce, polska melancholia i japońska równowaga. Poniżej – nasi faworyci.

AVCON + TRIODE

System, który zapadł nam w pamięć głębiej niż cokolwiek innego podczas tegorocznego AUDIO SHOW. Polskie kolumny Avcon Nortes zostały połączone z elektroniką japońskiej firmy Triode (TRV-CD5SE, pre TRX-1, końcówki TRX-M845), dając zestaw o czarującym brzmieniu, niesamowitej dynamice, fantastycznej równowadze i zdumiewającej precyzji. Dzięki temu kompletowi prawda o muzyce zapisanej na płytach jest prawdą i tylko prawdą.

LAMPIZATOR + DESTINATION AUDIO

Podczas tegorocznego AUDIO SHOW miała miejsce pierwsza otwarta demonstracja Lampizatora, podczas której zagrał DAC DSD i monobloki napędzające kolumny tubowe wyprodukowane przez polską firmę Destination Audio. Wyjątkowo udane połączenie hipernowoczesności i tradycji. W naszej skromnej opinii to droga, którą w najbliższej przyszłości wybierze wielu zaawansowanych audiofilów ceniących walory techniki lampowej i wygodę układów plikowych.

ARDENTOBydgoska firma Ardento zademonstrowała swoje wzmacniacze zbudowane z wykorzystaniem lamp 300B, firmowy DAC oraz kolumny Alter 2 z 18-calowym miotaczem basu i 8-calowym przetwornikiem szerokopasmowym. Całość robi piorunujące wrażenie – system tworzy muzyczne artefakty, z którymi nawet doświadczeni słuchacze rzadko mają do czynienia. Prawie idealne strojenie i wyjątkowo efektowny wygląd.

AMARE + BODNAR AUDIO


Lampowa integra Amare Musica Entropy i szerokopasmówki Bodnar Audio. Nic zaskakującego, a jednak efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania. Zestaw, który fascynuje tak jak wielki pożar fascynuje piromana. Szał, hipnoza i niepamięć – naprawdę wyjątkowo łatwo poddać się uwodzicielskiej sile tej aparatury.

ZINGALI

Subtelność, zdecydowanie i urzekająca aparycja! Włoskie kolumny Zingali Twenty Evo zostały zaprezentowane m.in. w towarzystwie elektroniki Calyxa, Bursona i M2Tech i był to świetny sposób, by roztoczyć pełnię ich możliwości. Wielka kultura, pewność siebie i ogłada w każdej sytuacji – nieczęsto trafiają się głośniki, które chciałoby się mieć obok siebie przez kilkanaście następnych lat mając pewność, że nigdy nie skłamią, nie zdradzą i nie zranią. 

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj