AUDIO SOLUTIONS OVERTURE

AUDIO SOLUTIONS OVERTURE
Najnowsza linia kolumn stworzona przez braci Litwinów

Projekt – jak twierdzi litewski producent kolumn – to dopiero początek drogi do dobrego brzmienia. I chodzi nie tylko o wygląd głośników, ale także wewnętrzną strukturę, zgranie przetworników, strukturę obudowy, parametry elektryczne i akustyczne, a nawet rodzaj zastosowanego kleju. Tak tworzy się doskonałe kolumny – uważają Litwini z Audio Solutions.

Overture jest podstawową linią w ofercie tej firmy. Wywodzi się z linii Euphony, została jednak poddana licznym modyfikacjom. Mimo pozorów klasycznych rozwiązań, to dizajnerski majstersztyk. Firma zapewnia, że dołożyła starań, by sygnatura soniczna kolumn była zbliżona do serii referencyjnej.

Nowym, bardzo wygodnym rozwiązaniem jest maskownica. To w rzeczywistości dwa panele frontowe, których nie trzeba zdejmować, bo nie mają negatywnego wpływu na brzmienie. „Wasze dzieci i koty będą zrozpaczone” – ostrzegają litewscy krewniacy.

Sztywna obudowa z MDF o grubości 36 mm eliminuje wszelkie rezonanse. Bas-refleks został wyprofilowany tak, aby maksymalnie zredukować szumy spowodowane przepływem powietrza.

Pasma średnie i niskie obsługują bardzo lekkie przetworniki z masy papierowej. Jedwabna kopułka wysokotonowa została umieszczona w minitubie dla podwyższenia charakterystyki kierunkowości.

W kolekcji Overture oferowane są trzy modele kolumn podłogowych, kolumny podstawkowe oraz głośnik centralny.

Ceny kolumn w standardowych wykończeniach (za parę)

Overture O1 (center – 1 szt.) 3 690 zł
Overture O2 (podstawkowe/para) 4 490 zł
Overture O3 (podłogowe/para) 9 990 zł
Overture O4 (podłogowe/para) 12 590 zł
Overture O5 (podłogowe/para) 14 990 zł

Producent dostarcza kolumny również w niestandardowych finiszach, trzeba się jednak w tej sprawie wcześniej z nim skontaktować.

Szczegóły tutaj.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj