AUDIO-TECHNICA ATH-SR5 & ATH-SR5BT

AUDIO-TECHNICA ATH-SR5 & ATH-SR5BT
Słuchawki w wersji przewodowej i bezprzewodowej z modułem Bluetooth

Najnowsze słuchawki to klasyczne, lecz stylowe wzornictwo oraz czarne i białe wykończenie. Źródłem dźwięku w obydwu modelach są 45-milimetrowe przetworniki True Motion, przystosowane do reprodukcji muzyki z plików HD. Specjalny układ Dual Acoustic Resistors rozszerza skrajne zakresy odtwarzanych częstotliwości, zapewniając tym samym jeszcze bardziej naturalne brzmienie. Wyprowadzone na zewnątrz złącza PCB gwarantują bardziej płynny ruch membrany i precyzyjniejszy dźwięk.

Ergonomia i skuteczna izolacja od hałasu to kolejne istotne elementy, które wpływają na jakość odsłuchu. Miękka pianka z funkcją pamięci sprawia, że słuchawki ATH-SR5 i ATH-SR5BT pewnie utrzymują się na uszach, jednocześnie zapewniając wysoki komfort użytkowania. Ponadto łatwo regulowany pałąk nagłowny i lekka, elastyczna konstrukcja wzmacniają „mobilność” słuchawek i zapewniają maksymalny poziom wygody, nawet podczas długich sesji odsłuchowych.

W komplecie przewód z wbudowanym zdalnym sterowaniem/mikrofonem. Odłączany kabel umożliwia m.in. odbieranie i prowadzenie rozmów telefonicznych bez potrzeby wyjmowania telefonu z kieszeni.

Model ATH-SR5BT wykorzystuje najnowszy układ Bluetooth® 4.1 z kodekiem aptX. Parowanie słuchawek ze źródłem dźwięku za pomocą NFC (Near Field Communication). Wystarczy przyłożyć urządzenie źródłowe do logo „N” na pałąku nagłownym słuchawek, aby nawiązać połączenie i ponownie dotknąć, aby je rozłączyć. Bezprzewodowo można nie tylko przesyłać dźwięk, lecz także obsługiwać odtwarzanie muzyki. Umożliwia to wbudowany w nauszniku panel kontrolny z przyciskami do rozpoczynania/zatrzymywania odtwarzania, regulacji poziomu głośności i przeskakiwania pomiędzy utworami.

Model ATH-SR5BT został zaprojektowany pod kątem wielogodzinnych sesji odsłuchowych. Wbudowany akumulator po pełnym ładowaniu zapewnia nawet 38 godzin pracy. Samo ładowanie odbywa się poprzez kabel USB i zajmuje pięć godzin. Słuchawki dostarczane są z odłączanym, 1,2-metrowym przewodem.

Słuchawki ATH-SR5 i ATH-SR5BT są już w sprzedaży. Cena ATH-SR5 wynosi 699 zł, za model bezprzewodowy ATH-SR5BT trzeba zapłacić 999 zł.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj