AUDIO VIDEO SHOW 2015

AUDIO VIDEO SHOW 2015
W Warszawie rozpoczęła się wystawa Audio Video Show 2015. Podczas dziewiętnastej edycji tej imprezy w trzech lokalizacjach prezentuje się ponad 500 marek. Prawdziwą sensacją jest demonstracja systemu, który kosztuje - bagatela - 7 milionów złotych!

Prawdopodobnie najdroższy setup, jaki udało się do tej pory przedstawić w Polsce składa się z kolumn Living Voice Vox Olympian oraz elektroniki Kondo i CEC. Podczas pokazu prasowego na systemie za 7 mln złotych została odtworzona płyty Smolika i Keva Foxa „Run”. Obecny na pokazie artysta chyba przekonał się, że następna produkcja powinna mieć trochę wyższy budżet. Kolumny Vox Olympian nie wybaczają dróg na skróty i bezlitośnie obnażają wszelkie kompromisy. Na dobrym materiale brzmią jednak nieprawdopodobnie dynamicznie i niezwykle klarownie. System wzbudził niebywałe zainteresowanie nie tylko audiofilów, ale także mediów, które – można by pomyśleć – nagle zapomniały, że właśnie tworzy się rząd.

Pierwszy dzień imprezy rozpoczęła konferencja prasowa prowadzona przez Hirka Wronę, podczas której zapowiedziane zostały liczne wydarzenia towarzyszące, w tym m.in. analogowe seminaria Wally’ego Malewicza, prezentacje winyli Beatlesów przygotowane przez dziennikarza Piotra Metza czy pokazy Kena Ishiwaty.

Część ekspozycji na Stadionie Narodowym mieliśmy okazję obejrzeć jeszcze przed oficjalnym otwarciem i podczas przygotowań, ale już teraz na pewno możemy powiedzieć, że wrócimy do salonu firmy Zeta Zero, która wystawia wszechkierunkowe kolumny wstęgowe Orbital360. Jeżeli pierwsze wrażenia nas nie zwodzą, to będziemy musieli wejść na koronę Narodowego i odszczekać cały hejt, którym sypaliśmy na tę firmę przez lata. Po raz pierwszy usłyszeliśmy w wykonaniu kolumn tej marki dźwięk dojrzały i szlachetnie zrównoważony.

Na stadionie została przygotowana obszerna strefa słuchawkowa, nie zabrakło też miejsca na winyle, w tym używane po 3 złote. Z nowości sygnalizujemy m.in. nową serię referencyjną B&W, świetnie grające kolumny Martin Logan Neolith oraz gramofon TechDas Air Force One, jeden z najdroższych, bo kosztujący grubo ponad 200 tysięcy złotych, gramofonów świata. Naszą uwagę zdążyła też przykuć instalacja Grobel Audio, w której znalazło się miejsce dla magnetofonu szpulowego Revox PR99. Do tego kolumny Ktema i wzmacniacz Jadis – to naprawdę klasowe połączenie.

Wystawa w tym roku odbywa się w hotelach Sobieski i Golden Tulip oraz na Stadionie Narodowym. Wrażenia słuszne, mylne, a nawet niesprawiedliwe, surowe zdjęcia i bezlitosną krytykę będziemy Państwu serwować na biężąco. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia pierwszych fotografii. Jak zwykle są bardzo złe – Bozia dała dwa tysiaki na aparat, ale talentu to niestety poskąpiła.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj