AUDIO VIDEO SHOW 2017

AUDIO VIDEO SHOW 2017
Moc atrakcji na Audio Video Show & Smart Home 2017

W dniach 17-19 listopada na PGE Narodowym oraz w hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski odbędzie się 21. edycja Audio Video Show rozszerzona o formułę Smart Home. Jest to największa ekspozycja sprzętu audio-video we wschodniej Europie. Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły ponadto spotkać się z osobistościami ze świata muzyki i dobrego dźwięku. Odwiedzający wystawę będą mieli szansę na udział w spotkaniach z cenionymi polskimi dziennikarzami muzycznymi oraz artystami. Goście kolejny raz będą mogli podziwiać fantastyczne urządzenia, gwarantujące niesamowitą jakość fonii, a także obrazu. Zaprezentowane zostaną również najlepsze rozwiązania z dziedziny smart home.

 Audio Video Show & Smart Home – najlepsze rozwiązania technologiczne

W trakcie tegorocznej edycji targów, uczestnicy mogą przekonać się o funkcjonalności i zaletach najznakomitszych rozwiązań audio-video. Odwiedzający podczas wszystkich trzech dni trwania wydarzenia będą podziwiali akcesoria, których wartość wynosi od kilkuset złotych do wielu milionów złotych.

Poniżej znajduje się lista najciekawszych systemów, jakie goście zobaczą i usłyszą podczas Audio Video Show & Smart Home.

Wzmacniacz za 7 milionów – Pivetta Opera Only

 

W trakcie tegorocznych targów, goście będą mogli zobaczyć najdroższy wzmacniacz świata, warty 7 milionów złotych. Opera Only to flagowe dzieło włoskiego projektanta Andrei Pivetty. Potężny amplifikator, ważący 1 500 kg, dostarczył 160 000W mocy maksymalnej lub 120 000W mocy skutecznej (RMS) w trzech konfiguracjach wyjść: 2 x 60 000W, 6 x 20 000W lub 12 x 10 000W.

Najdroższe słuchawki świata

Wraz ze słuchawkami HE 1, firma Sennheiser ustanowiła kolejny kamień milowy w poszukiwaniach doskonałych doznań brzmieniowych. Poszukiwania ideału przez Sennheisera były realizowane zgodnie z mottem „zdefiniować na nowo doskonałość dźwięku”. Podczas Audio Video Show 2017 odwiedzający będą mogli zobaczyć prawdziwe dzieło.

Najdroższy gramofon świata

Transrotor Artus to niezwykłe, kosztujące ponad 600 tys. zł urządzenie, z całkowicie odsprzęgniętym talerzem. Gramofon ten jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania czarnej płyty. Gościem specjalnym na stoisku Transrotor będzie współwłaściciel firmy – Dirk Rake.

Avantgarde Acoustic Trio XD

Kto nie miał jeszcze okazji poznać jedynego w swoim rodzaju brzmienia kolumn tubowych, w tym roku ma szansę wskoczyć od razu na głęboką wodę i  posłuchać najwyższego modelu firmy, której nazwa to właściwie synonim hornów – Avantgarde Acoustic.

Telewizor Samsung The Frame

Kiedy urządzenie jest włączone, pełni funkcję telewizora UHD (4K). Po wyłączeniu przechodzi w Art Mode (Tryb Sztuka) i staje się obrazem, grafiką czyzdjęciem wybranego artysty. Samsung The Frame wyposażono w specjalny wieszak No Gap. Pozwala on zamontować ekran płasko przy samej ścianie, dzięki czemu prezentuje się ono niczym obraz w galerii.

Telewizor Phillips OLED 973

Philips OLED 973 TV całkowicie odmienia wnętrze, w którym się znajduje. Telewizor prezentuje się tak samo zachwycająco, jak wyświetlane na nim obrazy. Gładki i elegancki wygląd w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi takimi jak OLED, silnik P5 Perfect Picture czy też system Ambilight z trójstronnym podświetleniem bez wątpienia ożywia każdy salon i zmienia telewizor w prawdziwe dzieło sztuki.

Strefa Smart Home

Po raz pierwszy podczas targów, odwiedzający będą mogli zobaczyć najlepsze rozwiązania z dziedziny smart home. Wiodący producenci obecni na terenie strefy to: Gira, ABB, Jung, Grenton, Somfy

Audio Video Show & Smart Home – znane osobistości

Swoją obecność potwierdziły legendy Polskiego Radia – Piotr Metz, Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona, a także Artur Rawicz od lat związany z portalem muzycznym cgm.pl. Swoje prezentacje będą mieli również Marek Sierocki, czy Marcin Bąkiewicz, Dyrektor Muzyczny AntyRadia. Gośćmi Audio Video Show będą także muzycy: Mariusz Duda z Riverside, zespół Sorry Boys, Jan Emil Młynarski, Grzegorz Kaźmierczak z zespołu Variété oraz Ania Rusowicz oraz Kuba Galiński ze swoim nowym projektem „niXes”.
Spotkania z gwiazdami odbędą się w trakcie każdego z trzech dni targów. Poniżej znajdują się dokładne informacje, dotyczące tego kto, kiedy i w jakim miejscu wystąpi podczas tegorocznej edycji Audio Video Show & Smart Home.

 Piątek, 17 listopada, 1. dzień targów

Pierwszego dnia Audio Video Show będzie miało miejsce jedno spotkania na stadionie PGE Narodowy. O godzinie 19:00 w sali SkyBox 227 należącej do Acoustic Dream & T+A pojawi się Mariusz Duda – wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, znany przede wszystkim jako lider grupy Riverside, czyli rockowej wizytówki Polski na świecie, odpowiadający również za projekt Lunatic Soul. W osobistej rozmowie zaprezentuje m.in. fragmenty swojego niedawno wydanego i świetnie przyjętego przez krytyków albumu „Fractured”.

Sobota, 18 listopada, 2. dzień targów

Na drugi dzień Audio Video Show zaplanowano 4 spotkania, które odbędą się na Stadionie PGE Narodowy. O godzinie 13 w Sali TV2, należącej do firmy Horn, gośćmi będą muzycy zespołu Sorry Boys, autorzy jednego z najlepszych i najbardziej zaskakujących wydawnictw ostatnich dwunastu miesięcy. Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski oraz Piotr Blak opowiedzą o swojej długiej drodze do Rzymu, czyli o kulisach pracy nad trzecim w dorobku grupy albumem zatytułowanym „ROMA”.

O godzinie 14:00 na stoisku Acoustic Dream & T+A (SkyBox 227), fascynujące opowieści przytoczy Marek Niedźwiecki. Wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, to nie tylko radiowiec, ale i podróżnik, który z każdej wyprawy przywozi garść fascynujących muzycznych pamiątek. Wiele z nich zaprezentuje już w sobotę w ramach Audio Video Show.

Podczas spotkania na stoisku Audio Klan, Piotr Metz zaprezentuje nagrania, które powinien znać, ale i posiadać każdy szanujący się fan muzyki. Kierownik redakcji radiowej Trójki to człowiek-instytucja, znakomity i ceniony dziennikarz, a także niezwykle wytrawny słuchacz, który jak nikt potrafi snuć pełne barwnych anegdot muzyczne opowieści. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 w korytarzu Hall 1.

Na zakończenie drugiego dnia Audio Video Show zaplanowane zostało spotkanie z Janem Młynarskim (Jazz Band Młynarski/Masecki) oraz Krzysztofem Tonnem (realizator płyty „Noc w wielkim mieście”). W dyskusji weźmie udział Tomasz Lerski, a moderować będzie Artur Rawicz Spotkanie odbędzie się w Studiu TV4, należącym do Soundclub o godzinie 17:00.

Niedziela, 19 listopada, 3. dzień targów

Gośćmi ostatniego dnia Audio Video Show będą Ania Rusowicz i Grzegorz Kaźmierczak. Podczas spotkania artystka opowie o swoim najnowszym projekcie, który ma pełnić funkcję alter-ego jej dotychczasowej działalności. Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:00, a poprowadzi je Artur Rawicz. Rozmowa odbędzie się w Studiu TV 3 na stadionie PGE Narodowym, zajmowanym przez Audiofast.

O godzinie 13:00 w sali Dalia (Hotel Golden Tulip), na stoisku firmy Sveda, pojawi się Grzegorz Kaźmierczak z zespołu Variété. Lider grupy opowie o kulisach pracy producenta i kompozytora  oraz zaprezentuje kilka nagrań z najnowszego, niezwykle ciepło przyjętego przez krytyków oraz fanów albumu „Nie wiem”.

 

 

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj