AUDIO VIDEO SHOW 2019

AUDIO VIDEO SHOW 2019
Już jutro startuje Audio Video Show 2019.

Usłyszeć system audio za 2 mln złotych i umrzeć? Lepiej nie, bo przecież trzeba jeszcze zobaczyć najdroższy gramofon świata, kolumny z głośnikami plazmowymi czy pierwszy na świecie telewizor z technologią mini LED. Warto też wziąć udział w prezentacji najnowszych płyt z Lechem Janerką, Natalią Przybysz czy Markiem Niedźwieckim. A to wszystko i tak kropla w morzu atrakcji, które przygotowali organizatorzy tegorocznych targów Audio Video Show – 2. największej imprezy tego typu w Europie.

Na odwiedzających czeka 20 tys. metrów kwadratowych prezentacji z najnowszymi produktami i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, pochodzącymi od ponad 600 producentów z całego świata. Na wystawie można zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, tj. telewizory, projektory do kina domowego, sprzęt Hi-Fi oraz słuchawki. Wiele z tych urządzeń sprowadzono do Polski tylko na czas wystawy. Oprócz zjawiskowego sprzętu audio-video na targach odbędzie się również spora liczba spotkań i prelekcji. Nie zabranie oczywiście również muzyki na żywo.

Wśród atrakcji tegorocznych Audio Video Show najmocniej wyobraźnię rozpala prezentacja systemu audio za, bagatela, 2 miliony złotych. Najdroższy system prezentowany podczas Audio Video Show pochodzi od Gryphona – duńskiego producenta sprzętu audio kategorii ultra hi-end i przyjechał do Polski specjalnie na czas wystawy.

Kolejnym hitem warszawskiej imprezy będzie najdroższy gramofon świata – Transrotor Artus. To niezwykłe, kosztujące ponad 600 000 złotych urządzenie, z całkowicie odsprzęgniętym talerzem, jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania czarnej płyty – nośnika przeżywającego obecnie prawdziwy renesans.

Warto zajrzeć do wielkiej strefy słuchawek, gdzie obok setek popularnych modeli, znajdziemy kosztujący 80 000 złotych zestaw słuchawek HiFiman Susvara – zwieńczenie dziesięciu lat intensywnego rozwoju, od klasycznych membran planarnych do nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii.

Fani obrazu nie mogą ominąć prezentacji pierwszego na świecie telewizora wykonanego w technologii mini LED – TCL X10. Na wystawie zobaczymy przedprodukcyjny egzemplarz produktu, który wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku.  Panel w X10 posiada 15 000 diod LED pogrupowanych w 768 stref wygaszania, co zapewnia wyższą jasność, ciemniejszą czerń oraz znacznie wyższy kontrast niż tradycyjne podświetlenie LED.  Nie można też pominąć najnowszych telewizorów OLED Philipsa, wyposażonych w najbardziej zaawansowany system audio, jaki kiedykolwiek zainstalowano w telewizorach. Zastosowane  głośniki Bowers & Wilkins posiadają wiele charakterystycznych rozwiązań tej marki, stosowanych w sprzęcie najwyższej klasy.

Audio Video Show to także muzyka na żywo. Po raz pierwszy w historii imprezy, na PGE Narodowym powstanie scena dedykowana koncertom live. Już 9 listopada, w sobotę, w Sali Koncertowej (Kinowej) wystąpią młodzi, obiecujący artyści, tacy jak: Arek Kłusowski, Hash Cookie, Limboski, Olga Polikowska, Sanah, Stach Bukowski, Swiernalis oraz Tappahall.

Audio Video Show jest tradycyjnie miejscem, w którym artyści prezentują swoje najnowsze wydawnictwa muzyczne. W piątek odbędzie się światowa premiera kolejnego singla Lecha Janerki pt. „Om”. Tego samego dnia światło dzienne ujrzy album Celine Dion oraz Karoliny Czarneckiej. Natomiast w sobotę i niedzielę odbędą się spotkania z: Krzesimirem Dębskim, Natalią Przybysz, Wojciechem Karolakiem, Sanah, Limboskim, Markiem Bilińskim oraz znanym polskim producentem, Bartoszem Dziedzicem (twórca przebojowych płyt Moniki Brodki, Artura Rojka i Dawida Podsiadło).

Swoją obecność na wystawie potwierdzili także znani dziennikarze muzyczni: Piotr Metz, Piotr Stelmach, Hirek Wrona, Marek Niedźwiecki, Marek Sierocki, Marcin Bąkiewicz i Mariusz Owczarek, którzy poprowadzą liczne prezentacje muzyczne.

To wszystko jest oczywiście tylko małym wycinkiem tego, co będzie można zobaczyć i usłyszeć w dniach 8-10 listopada w Warszawie. Jednak zarówno dla wielbicieli dźwięku czy obrazu z najwyższej półki, jak i dla kompletnych laików tegoroczne Audio Video Show z pewnością będzie dużym wydarzeniem.

Tegoroczne Audio Video Show rozpocznie się konferencją prasową, która odbędzie się w piątek, 8 listopada, o godzinie 11:00 w Sali Kinowej PGE Narodowego na poziomie -1.

Data: 8-10 listopada 2019

Miejsce: stadion PGE Narodowy, hotele Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski

Bilety: do nabycia w kasach przy wejściu lub na stronie www.biletomat.pl

Więcej informacji: www.avshow.pl

 

 

Audio Video Show – to największa w Polsce i druga co do wielkości wystawa sprzętu audio i video w Europie. Można na niej zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, jak m.in.: zestawy audio, słuchawki, telewizory i projektory. Audio Video Show to jedyne miejsce, gdzie można osobiście posłuchać oraz obiektywnie porównać wiele urządzeń z niemal wszystkich pułapów cenowych. Równolegle z prezentacją sprzętu odbywają się liczne seminaria poświęcone tematyce audio i video oraz koncerty.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj