AUDIOBYTE HYDRA ZPM

AUDIOBYTE HYDRA ZPM
Ultraliniowy zasilacz audio poprawiający jakość sygnału dostarczanego z komputera lub innego urządzenia z wyjściem USB. Jego konstrukcja oparta jest na banku kondensatorów.

Audiobyte to firma rumuńska. Jej najnowszym osiągnięciem jest ultraliniowy zasilacz Hydra ZPM pomyślany jako zewnętrzny zasilacz do konwertera Hydra Z.

Ultrakondensatorowy power bank
Hydra ZPM jest krokiem naprzód w stosunku do koncepcji Hydry X, która była zasilana bateryjnie. Hydra ZPM korzysta z banku kondensatorów o pojemności 2 x 310 Faradów (1 Farad = 1 000 000 µF), który zapewnia niższą rezystancję wewnętrzną, większą żywotność i niezawodność w stosunku do rozwiązania bateryjnego.

Sterowanie procesorowe
Ładowanie tak dużej pojemności nie jest zadaniem trywialnym. Proces ten jest nadzorowany przez specjalne układy elektroniczne. Pełne naładowanie wszystkich kondensatorów może zająć do 4 godzin (gdy ładowane pierwszy raz). Napięcie wyjściowe pozostanie stabilne, dopóki Hydra ZPM będzie zasilana napięciem sieciowym.

Niski szum, liniowość
ZPM został zaprojektowany w całości jako zasilacz liniowy – to znaczy, że nie zawiera w sobie technologii impulsowej. W ten sposób wszystkie rodzaje zakłóceń, które zwykle związane są z szerokopasmowym zasilaniem impulsowym zostały wyeliminowane.

Opcja rozbudowy
Poza wbudowanym „cyfrowym” wyjściem 5V Hydra ZPM może zostać wyposażona w dyskretne ultraniskoszumne analogowe regulatory napięcia, aby zapewnić symetryczne zasilanie +/- 12V .. +/- 24V w celu zasilenia układów analogowych.

Specyfikacja
– wymiary: 240 x 170 x 45 mm
– waga: 1,7 kg
– wyjście cyfrowe: 5V/1A max
– zniekształcenia na wyjściu cyfrowym: 5µV RMS
– wyjście analogowe (opcjonalnie): +/-12V, 0,5A max

Ceny
HYDRA ZPM:
– wyjście zasilania dla „digital” – 2590 zł
– wyjście zasilania dla „digital+analog” – 3190 zł
HYDRA Z:
– black – 3290 zł
– silver – 3690 zł

BLACK DRAGON (konwerter DSD, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy):
– black – 7490 zł

Dystrybucja: www.premiumsound.pl

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj