AUDIOFILSKIE PRAWDY VOL. 1

AUDIOFILSKIE PRAWDY  VOL. 1

1. Jeśli choć raz nie chciałeś posłuchać Mozarta, bo lubisz tylko house, to daruj sobie wymianę sprzętu na lepszy.

2. Jeśli osobista narzeczona mówi ci, że twój sprzęt po wymianie brzmi lepiej, to znaczy, ze możesz nadal bawić się swoim hobby.

3. Jeśli widzisz dobrą tanią płytę na przecenie i nie rzucasz się na nią jak głodny pies, to znaczy, ze prawdopodobnie audiofilstwo nie jest ci przeznaczone.

4. Jeśli po 10 latach audiofilstwa wierzysz recenzentom audio, którzy są od ciebie 10 lat młodsi, to znaczy, ze nic nie zrozumiałeś z logiki postępu i zasady oporu.

5. Jeśli nie miałeś dnia, kiedy natychmiast musiałeś zaspokoić swoja audiofilską zachciankę, nawet kosztem wyjazdu na wakacje, to znaczy, ze audiofilem ciągle możesz być, bo na pewno nim nie jesteś.

6. Im gorszy muzyk, tym lepszy audiofil.

7. Jeśli twoja żona/narzeczona/konkubina/gosposia posiada biżuterię droższą od twoich kabli, powinieneś pomyśleć o wymianie kabli.

8. Jeśli po 30 sekundach odsłuchu wygrzanego sprzętu A i B nie potrafisz powiedzieć, czy lepszy jest A, czy B, to znaczy, ze jesteś albo głuchy, albo recenzent audio.

9. Jeśli nie chcesz się zrujnować, nigdy nie kupuj na raty sprzętu, który jest więcej wart niż twoja półroczna pensja minus koszty utrzymania.

10. Jeśli o drugiej w nocy i po dwóch butelkach czerwonego wina jesteś zadowolony ze swojego sprzętu, to zawsze słuchaj swojego sprzętu o drugiej w nocy po dwóch butelkach wina zawsze.

11. Jeśli brakuje ci miejsca na płyty, wyrzuć stare magazyny audio, zwłaszcza polskie.

12. Jeśli wymieniasz klocki, stare podaruj przyjacielowi/przyjaciołom.

13. Jeśli ktoś ci z dobrego serca podaruje zła plytę, nigdy nie mów mu, że to jest zła płyta. Miedzy tobą a darczyńcą panuje inna relacja niż między recenzentem audio a reklamodawcą jego pisma.

14. Jeśli nie masz białych jedwabnych/bawełnianych rękawiczek do odkurzania swojego sprzętu, to znaczy, że twoją audiofilską neurozę można jeszcze leczyć.

15. Jeśli nie chce ci się eksperymentować z nowymi zabawkami/formatami/pomysłami, idź do psychoterapeuty.

16. Jeśli nie chwalisz się swoim audiofilstwem, jesteś nikim. Który Olivier nie chciałby się pochwalić swoją Karoliną.

17. Jeśli twoje audiofilstwo nie rekompensuje ci niczego, to znaczy, ze jesteś łobuzem.

18. Jeśli nie potrafisz kojarzyć muzyki z perfumami, powinieneś zacząć kojarzyć muzykę z obrazami.

19. Jeśli jesteś audiofilem, to nie bądź chamem i zawsze wyczyść buty przed wyjściem z domu.

20. Jeśli jesteś audiofilem, to zawsze wyciągniesz jakąś laskę na r’n’b na winylu.

21. Jeśli nie potrafisz opowiedzieć o swojej pierwszej płycie tak, jak o swojej pierwszej dziewczynie, nie masz genu audiofila.

22. Jeśli gwarancja na twój sprzęt jest dłuższa niż pożycie z przyjaciółką, zastanów się nad przyjaciółką.

23. Jeśli uważasz, ze audiofilia to przejaw kultury, na zawsze pozostaniesz barbarzyńcą.

24. Jeśli chcesz być audiofilem, nie musisz zamawiać sprzętu na rok przed dostawą w firmie, która nie ma nawet adresu internetowego.

25. Jeśli chcesz mieć dobry sprzęt, zobacz, jak wielka jest fabryka, w której jest on produkowany. Im większa, tym lepszy sprzęt.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj