AUDIOFILSKIE PREZENTY 2015

AUDIOFILSKIE PREZENTY 2015
W tym roku bez szaleństw, bo było ich wystarczająco dużo. Zwłaszcza cenowych. Proponujemy więc wystudzić emocje, powściągnąć portfele i położyć pod audiofilską choinką coś, co nie będzie kosztowało więcej niż 1000 złotych. Niech święty Mikołaj wie, że audiofile też potrafią się cieszyć za mniej niż 100 tysięcy

Mercury Living Presence
Sześć winyli z nagraniami zarejestrowanymi w najlepszym okresie wytwórni, którą założyła pani Wilma Cozart. Gdyby dzisiaj do takiego projektu wykorzystać cały potencjał intelektualny CERN, NASA, Apple i Microsoft, prawdopodobnie nie powstałoby nic, co brzmiałoby lepiej niż te płyty. Pewnie naukowcy i inżynierowie zmajstrowaliby jakiś statek, który doleciałoby do następnej galaktyki bez odprysków lakieru, lecz audiofilskiej satysfakcji to by nie przyniosło.
Cena: ok. 450 złotych
mercury living presence

Podstawka pod głośniki
Są wykonane z granitu Nero Zimbabwe i pochodzą oczywiście z afrykańskiego państwa Zimbabwe. Cechuje go czarna barwa z bardzo drobnym jasnym ziarnem. Podstawki są wyposażone w silikonowe nóżki, co by się nic nie porysowało. Para waży w sumie 26 kilogramów. Mogą wprowadzić do brzmienia systemu wyraźne korekty, a jeśli nie – sprawdzą się w kuchni albo w ogrodzie. Do kupienia na stronie podstawki.pl
Cena: 135 złotych
podstawa-pod-glosniki-czarny-granit

Luxman JPU-150
Interkonekt USB, którym można podłączyć do zestawu audio na przykład komputer lub konwerter. Do jego budowy posłużyła wysokiej jakości miedź beztlenowa. Efekty? Porównywalne do tych, jakie się uzyskuje, kiedy lotnika bezszwowego Kielmana potraktować oryginalnym firmowym kremem do skór licowych – stoisz na Nowym Świecie, a błyszczy się aż na Polach Mokotowskich.
Cena: 840 zł
Luxman JPU-150

Sony NWZ-A15
Lekki, zgrabny i powabny cyfrowy walkman. Walczy w kategorii 24/192 i daje sobie radę z przeciwnikami reprezentującymi o wiele wyższą wagę. Wewnętrzną pamięć 16 GB można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Dobrze leży w dłoni, jest świetnie wykonany oraz dostępny w czerni i srebrze. Intuicyjna obsługa. Powinien być w kieszeni garnituru każdego dżentelmena.
Cena: 720-780 zł
sony

Nono. Mistrz dźwięku i ciszy
Muzyczny geniusz i komunista. Już słyszymy ryk prawomyślnych, że to niemożliwe, ale prosimy sobie uświadomić, że najwięcej subtelnej poezji jest w koncertach fortepianowych człowieka, który był postrzegany jako rubaszny świntuch. Ten człowiek nazywał się Mozart. Radzimy więc nie posługiwać się stereotypami i nie zamykać opinii w pozornych sprzecznościach. Świetna książka (wydana przez Krytykę Polityczną) o człowieku, którego wrażliwość miała wymiar nie tylko muzyczny. Dzisiaj pewnie żyłby bez dotacji albo na łaskawym garnuszku jakiegoś ekscentrycznego milionera.
Cena: 39,90 zł
luigi_nono_okladka

Sennheiser Momentum In-Ear
Słuchawki douszne z serii Momentum, która harmonijnie łączy najwyższe walory soniczne z konkursowym wręcz wzornictwem. W związku z dynamicznym rozwojem i rosnącymi możliwościami smartfonów, które stały się podstawowym mobilnym źródłem muzyki i to źródłem coraz bardziej zaawansowanym, gdyż niektóre modele odtwarzają juz pliki 24/192, dobre słuchawki są niezbędne każdemu. A że przy okazji piękne…
Cena: ok. 450 zł
MOMENTUM_InEar_detail_01_RGB

Acoustic Revive ECI 100
Sprej z diamentowymi nanocząsteczkami, który poprawia jakość styków. To taka audiofilska chusteczka, którą nieustannie poprawia się nosek. Oczywiście, można to podarować audiofilowi razem w zestawie z wodą toaletową Cartiera, ale po pierwsze będzie używał jej rzadko, chyba że jest Eksluzywnym Menelem, a po drugie i tak natychmiast sprawdzi, czy nadaje się do oczyszczania kontaktów. Bo audiofil wszystko sprawdza. Szkoda pieniędzy na drogą perfumę.
Cena: 790 zł
eci100

Get On Up
James Brown był wielkim artystą, choć czasami zawodził, np. jako pracodawca. Będąc już milionerem z własnym odrzutowcem nie płacił członkom swojego zespołu, nie dawał premii i podwyżek, często opóźniał pensje. W dodatku popierał Nixona, bo nie tylko w głębi duszy był konserwatystą. Oczywiście, to wszystko drobiazgi, gdyż James był głosem Boga i przyczynił się do wyzwolenia braci Afroamerykanów spod jarzma tamtejszych białasów. Cała reszta na Blu-rayu.
Cena: 40-70 zł
get on up

Audioquest Jitterbug
Kondycjoner USB. Wtyczka mniejsza niż zapalniczka eliminująca wszelkiego rodzaju parazyty powstające w brzuszku komputera wykorzystywanego jako źródło dźwięku. Wykorzystana w torze np. z konwerterem znacznie poprawia hyżość muzyki, dodając jej przy okazji rumieńców tudzież blasku. Polecamy póki jeszcze potrafimy odróżnić pożyteczny gadżet od zwykłego placebo.
Cena: 229 zł

SONY DSC

Roonlabs
Komputerowy program do odtwarzania i zarządzania muzyką w komputerze. Zintegrowany z serwisem TIDAL, oferującym nieskompresowany dźwięk jakości CD (w przyszłym roku być może ruszy wersja hi-res), a także posługujący się w zupełnie niespotykany sposób metabazami, na podstawie których jest w stanie generować playlisty czy rekomendacje dopasowane do upodobań użytkownika. Najważniejszą zaletą jest jednak fenomenalne brzmienie. To tak jakby Kelly Reilly pozbyła się gorsetu i zaczęła oddychać pełną, niczym nieskrępowaną piersią, jeśli wolno nam posłużyć się takim obrazem.
Cena: roczny abonament ok. 480 złotych
roonlabs

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj