AUDIOFILSKIE PREZENTY – LAST MINUTE

AUDIOFILSKIE PREZENTY – LAST MINUTE


Ciągle łamiesz sobie głowę, czym obdarować na Gwiazdkę miłośnika muzyki i dobrego dźwięku?

To już trzeci i ostatni odcinek naszego świątecznego poradnika. Dajemy pełną gwarancję, że wszystkie poniższe propozycje mają nie tylko audiofilski sens, ale także pozwalają rozwinąć się w wymiarze muzycznym i doznać głębokiej satysfakcji, jaką daje rozrywka w szerokim poznawczym kontekście.

Creative Soundblaster X-Fi HD USB. Zewnętrzna karta dźwiękowa (cena ok. 430 zł, nasz egzemplarz kupiliśmy w warszawskim media markcie Saturn) z certyfikatem THX oraz przetwornikiem 24/96, wejściem słuchawkowym, mikrofonowym, zewnętrzną regulacją głośności i phono preampem, umożliwiającym zgrywanie LP na zewnętrzne dyski. Absolutnie wspaniała i niedroga zabawka, która jest nie tylko znakomitym sposobem na upgrade komputera, ale też punktem wyjścia do budowy pierwszego serwera muzycznego z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście, przy jej pomocy możesz tworzyć wielokanałowe miksy i penetrować zasoby internetowych stacji radiowych.Digital Concert Hall. Całoroczny karnet na koncerty (ok. 30 w okresie 12 miesięcy) Filharmoników Berlińskich transmitowane przez internet w ramach programu Digital Concert Hall . Aby w pełni rozkoszować się obrazem HD i dźwiękiem AAC, powinieneś mieć łącze o szybkości co najmniej 2Mb/s, choć rekomendowana jest szybkość 6 Mb/s. Świąteczny zestaw, prócz karnetu, zawiera DVD z symfoniami Brahmsa i kosztuje  149 €. Oferta ważna do 24 grudnia.


B&W Society of Sound. Za jedyne 59,95 $ możesz otworzyć audiofilowi i melomanowi wrota do raju. To oznacza całoroczny dostęp do cyfrowej biblioteki muzycznej Society of Sound oraz dwóch nowych albumów miesięcznie. Wszystko w studyjnej jakości (FLAC, 24/48). Po prezent trzeba udać się tutaj.

Collectorz.com. Wygodny i stale aktualizowany program do katalogowania płyt i plików z bardzo rozbudowaną bazą danych oraz możliwością stosowania na różnych platformach. Archiwizacja odbywa się właściwie automatycznie po odczytaniu przez skaner kodu kreskowego płyty lub po włożeniu jej do napędu komputerowego. Collectorz.com ma polską wersję językową. Wymaga podłączenia do sieci. Cena wersji podstawowej – 24,95 €. Do kupienia – tutaj.

Klasyka. 25 legendarnych albumów Sony/BMG. Nieodzowne w każdej poważnej kolekcji. Cena – zupełnie śmieszna – wynosi ok. 200 zł. Do kupienia m.in. tutaj. Absolutny pewniak!

WD Elements Play. Zewnętrzny twardy dysk, a właściwie odtwarzacz multimedialny z wbudowanym twardym dyskiem o pojemności 1 lub 2 TB, na którym można w formie nieskompresowanej umieścić niewyobrażalną liczbę plików muzycznych, filmowych lub fotograficznych. Za urządzenie o pojemności 1 terabajta zapłacisz ok. 550 zł i zarchiwizujesz nawet do 5000 płyt w jakości CD. Współpracuje z większością popularnych formatów audio i video. Intuicyjna obsługa, świetne wykonanie, USB, HDMI, nawigacja z ekranu telewizora lub np. iTunes lub Windows Media Player. Szczegóły tutaj. Do kupienia w marketach elektronicznych (w W-wie m.in. w Saturnie)

Bluehorizon. Mata antywstrząsowa do gramofonu produkowana z kompozytu korka, gumy i skóry. Niedroga (220 zł) i bardzo pożądana przez wymagających audiofilów. Po zakupy – tu.

Yamaha TSX 140. Zgrabny boombox do postawienia w kuchni lub w sypialni. Dok dla iPoda, AM/FM, USB, MP3 i WMA. Cena – ok. 400 $

Incepcja. 140 minut kina rozrywkowego na najwyższym poziomie. Ścieżka dźwiękowa ma referencyjną jakość i to usłyszy nawet najbardziej uparty zwolennik czarnych płyt. Wydanie na 2 płytach BD – ok. 105 zł.
Gramophone Classical Music Guide 2011. Lektura, przy której każdy dżentelmen zapomina się na długie godziny. Dołóż do tego butelkę szkockiej, a wdzięczność obdarowanego będzie ci towarzyszyła do następnej gwiazdki. Za książkę – razem z wysyłką – zapłacisz tutaj 37,5 funta GBP.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj