PRZEWODY AUDIOMICA LABORATORY BLACK SERIES: RECENZJA

PRZEWODY AUDIOMICA LABORATORY BLACK SERIES: RECENZJA
Interkonekt Beryl Clear GDL: 0,5 m - 697 zł W nasze ręce trafiły przewody polskiej manufaktury Audiomica Laboratory. To niewielka firma z wielkimi jednak ambicjami Od razu przypomnieliśmy sobie reklamę „małego browaru z dużym piwem”, który podjął bój z największymi graczami. Czy Audiomica z Gorlic ma szansę w starciu z bardziej renomowanymi markami na audiofilskim rynku? Testom poddaliśmy miedziane kable z podstawowej linii „Black”: głośnikowy Kammer Clear, interkonektyBeryl Clear GLD i Borax Gold oraz zasilający Magnet Gold GLD. Są one propozycją dla mniej zamożnych klientów, którzy z różnych przyczyn nie chcą wydawać dużo pieniędzy na kable, ale jednocześnie dostrzegają potrzebę stosowania lepszych przewodów niż standardowe, np. dołączane do elementów audio.
Interkonekt Borax Gold: 0,5 m – 1095 zł
Przewody od razu zaskakują rzadko spotykaną w tej klasie cenowej jakością. Zastosowane w nich w filtry przeciwzakłóceniowe spotyka się raczej w droższych produktach, podobnie jak najwyższej jakości pozłacane banany BFA i solidne, złocone wtyki RCA. Porządne osłony oraz drewniane etui, w których dostarczane są przewody tylko podkreślają pozytywne wrażenia z pierwszego kontaktu.
Kable dostarczone przez producenta były już wygrzane, więc od razu przystąpiliśmy do odsłuchów. System, do którego wpięliśmy cały komplet „Black”, znamy doskonale, jesteśmy więc w stanie wychwycić najdrobniejsze zmiany, zawirowania, odstępstwa i grzechy powodowane przez nowe elementy toru.

Kammer Clear: 2×2,5 m – 797 zł
Na szczęście Audiomica ani razu nie doprowadziła nas do stanu, żebyśmy musieli rwać włosy czy chować głowy pod poduszki. Wręcz przeciwnie. Dźwięk ze wzmacniaczy był nieskazitelny, głęboki i klarowny. Nie było mowy o żadnych trzaskach przy poruszaniu wpiętym przewodem, co zdarza się w tanich, kiepsko ekranowanych przewodach. Kolumny zagrały bardzo szerokim pasmem, co wprawiło nas w lekką euforię, gdyż nie spodziewaliśmy się takiego efektu po przewodach dla początkujących. Szczególnie dobrze wypadł wysoki środek sygnału oraz najniższe basy, w których nie zauważyliśmy sztucznego podbicia czy wyszczuplenia. Wokale prezentowały się w pełnym blasku, bardzo sugestywnie i z wielką naturalnością.
Przy okazji sprawdziliśmy dwie inne rzeczy, stanowiące o praktyczności kabli. Pierwsza próba dotyczyła sztywności przewodów głośnikowych. Niektóre przypominają pręty zbrojeniowe i nie sposób podłączyć ich do systemu bez wyłamywania terminali. W tym przypadku nie ma takich problemów –  świetnie się układają, są elastyczne, giętkie i łatwo je zwinąć i ponownie schować do pudełka. Następnie sprawdziliśmy ich wytrzymałość. Za pomocą gumowego młotka! Kable otrzymały kilka uderzeń w okolice wtyków, w korpus oraz filtr. Wytrzymały wszystko i działały po tych udarach bez śladów złego traktowania.

Magnet Gold GLD: 2 m – 1095 zł
W podsumowaniu należy powiedzieć, że mamy do czynienia z przewodami, które na tle podobnie wycenianej konkurencji odznaczają się nieprzeciętną jakością wykonania, solidną budową i komponentami stosowanymi zazwyczaj w droższych produktach. Są neutralne w przekazywaniu informacji, bardzo przejrzyste i potrafią zaskoczyć uniwersalnością w skrajnych rejonach pasma akustycznego. Trudno uwierzyć, że producent dedykuje swoją serię „Black” początkujących audiofilom – naszym zdaniem jest w tym trochę niepotrzebnej kokieterii, bo  nawet średniozaawansowani znajdą zadowolenie z ich stosowania.
System testowyPrzedwzmacniacz-końcówka mocy:  Advance Acoustic MAA-406Końcówka mocy: Luxman M-800APrzedwzmacniacz: Leben RS-28CXWzmacniacze zintegrowane: Leben CS300, Thule Audio Spirit, wersja XLROdtwarzacze CD: Ancient Audio Lektor Prime, Thule Audio Spirit, wersja XLRKolumny: Harpia Acoustics Dobermann, Swans M3, ProAc Tablette 50Pomieszczenie zaadoptowane akustycznie
Płyty testowe:Frank Zappa – Them Or UsJamie Cullum – Pointless NostalgicGiulia y Los Tellarini – EusebioZap Mama – SupermoonSmooth Jazz Café 4…I inne.
Autor: Krzysztof WagnerZdjęcia: Audiomica Laboratory


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj