AUDIOSOLUTIONS: SZERSZA OFERTA, NOWE PRODUKTY

AUDIOSOLUTIONS: SZERSZA OFERTA, NOWE PRODUKTY
Litewska manufaktura prezentuje nową linię kolumn Vantage i zapowiada poszerzenie katalogu produktów o elektronikę tudzież akcesoria.

Plany AudioSolutions obejmują produkcję własnych wzmacniaczy audio i okablowania, co powinno nastąpić jeszcze w tym roku. W przyszłym roku zostanie uruchomiona seria produktów DSP z linią przedwzmacniaczy. Powstaną także odtwarzacze plików cyfrowych z dysków SSD oraz korektory akustyki pomieszczeń. W ofercie znajdą się produkty do użytku domowego i profesjonalnego, w tym studyjnego. Firma chce przygotować dla swoich klientów kompleksową ofertę, by oszczędzić im czasu, pieniędzy i energii na poszukiwanie optymalnych rozwiązań. Tymczasem Litwini prezentują nową linię kolumn Vantage. Oto co na jej temat mówi Gediminas Gaidelis, założyciel i główny konstruktor firmy AudioSolutions.

 

Od trzech lat naszym flagowym produktem są kolumny Vantage. W tym czasie zebrały kilka bardzo dobrych recenzji i cztery międzynarodowe nagrody! Co więcej, Vantage są zawsze w centrum uwagi na targach audio ze względu na niesamowity dźwięk, świetną cenę, jak i jakość wykonania. To były cudowne trzy lata. Nadszedł jednak czas, by pójść dalej. Przez ten czas firma AudioSolutions zaadaptowała nowe technologie i techniki produkcji, które pozwoliły naszej firmie produkować dużo bardziej precyzyjne i bardziej unikalne rzeczy.

Nie zaprzestajemy produkcji klasycznego modelu Vantage. Wręcz przeciwnie, będziemy kontynuować produkcję tych wspaniałych kolumn jeszcze długo. To jest wybitny produkt w bardzo rozsądnej cenie, mając na uwadze brzmienie głośników i jakość wykonania.

Co więc skusiło nas, aby zmienić klasycznego gentlemana w luksusowym garniturze w zamożnego pana w średnim wieku w sportowych butach i kabriolecie?

Cóż, na początku nie byłem zadowolony, że nasze produkty mogą być podobne do innych marek. To jest złe od samego początku, ponieważ dilerzy zaczynają sprzedawać nasze produkty jako „tańszą alternatywę”. Jednym słowem ta sama jakość dźwięku, jakość obudowy i wygląd, ale w niższej cenie. To przyciąga zupełnie innych klientów niż powinno. Ludzie, którzy szukają kolumn w niższym segmencie cenowym nie docenią, nie zrozumieją jakości jaką otrzymują, a z drugiej strony ludzie, których stać na luksusowe rzeczy i szukają jakości, nie zwrócą uwagi na produkt, który jest tańszą alternatywą. Zdecydowałem więc, że musimy wprowadzić zupełnie nowe techniki produkcji, nowe narzędzia do produkcji zupełnie innych kolumn, różnych od całej reszty. Po tym zabiegu jesteśmy dumni z kilku rzeczy, np. z nierysującej się powierzchni, czego nie posiada żaden inny producent. Nawet w najtańszej linii oferujemy nierysujące wykończenie na wysoki połysk. Jest to zasługa naszej teksturowej powłoki, która jest odporna na odciski palców, jak i zadrapania. Ekskluzywne wykończenie jest dostępne również w opcji w najtańszej linii kolumn Overture. Nie zapominajcie o naszej technologii „stealth” zastosowanej w osłonach głośników, która tak zmieniaj przednią ściankę, aby nie wnosiła dodatkowych zniekształceń i odbić.

Postanowiłem więc rozpocząć produkcję specyficznych i unikalnych rzeczy, takich jak falowody czy podstawki pod kolumny. Poczułem, że cały biznes audio utknął w jednym i tym samym punkcie. Wszyscy używają tych samych materiałów i tych samych technik – drewniany fornir na prostopadłościennych kolumnach, pomalowany MDF lub pokrycie tanią skórą ekologiczną. Mam 30 lat i jestem młodym człowiekiem. Pomyślałem więc, że czas wnieść trochę świeżego powiewu w świat audio i to się stało. Najpierw zaprojektowaliśmy model Vantage, który jasno pokazuje nasze emocje i nasz przyszły kierunek. Potem zweryfikowaliśmy model koncepcyjny na bardziej użytkowy, aby nie był zbyt arogancki i agresywny, raczej spokojny i stylowy, z małym pomarańczowym dodatkiem. Główny materiał różni się od tego, który porzuciliśmy zaprzestaliśmy, czyli skóry; jest ona nadużywana przez wielu producentów. Jest staroświecka. Mimo że zaoszczędziłoby to wiele czasu i pieniędzy, nie użyjemy jej ponownie z wyjątkiem Vantage Classic.

Zaryzykowałem i zamiast tego zacząłem używać ultra wysokiej jakości winylu. Tył modelu Vantage 5th Anniversary jest pokryty winylem o dekorze plastra miodu. Wygląda to dobrze, stylowo i futurystycznie i nikt nie jest w stanie uzyskać takiego efekt poprzez malowanie czy inne techniki. To jest fantastyczna nowa perspektywa, która otwiera nowe horyzonty. Taki winyl jest cholernie drogi, ale powierzchnia jest twardsza niż malowana czy pokryta skórą.

Kolejną zaadoptowaną technologią do masowej produkcji jest druk 3D. Tak drukujemy kolumny. Drukujemy większość elementów z Vantage 5th Anniversary. Większość widziała tanie drukarki 3D za kilkaset dolców, uwierzcie mi – nic jeszcze nie widzieli. To jest profesjonalna, zamknięta, wysokiej klasy maszyna CNC wykonana niezwykle precyzyjnie. To brzmi tak szalenie jak wygląda. Teraz możemy wykonać element w ciągu kilku godzin i natychmiast go przetestować. To otwiera nowe galaktyki możliwości. A najlepszą rzeczą jest to, że jest to proces ekologiczny, a materiały podlegają pełnemu recyklingowi. Drukarki 3D pozwalają nam tworzyć rzeczy bardzo skomplikowane, gdzie klasyczne maszyny CNC tworzące w aluminium byłyby zbyt drogie lub wykonanie niektórych elementów za ich pomocą nie byłoby możliwe ze względu na stopień skomplikowania danej rzeczy. W tej chwili to jest przyszłość.

 

 

Co wiadomo o nowej linii Vantage

1. Będą 2 opcje:
a. Klasycznie wyglądający Vantage
b. Vantage 5th Anniversary w 2 kolorach:
i. Nasze oryginalne czarne malowanie strukturalne z pomarańczowymi obrysami i winylem w dekorze plastra miodu
ii. Nasze oryginalne białe malowanie strukturalne z pomarańczowymi obrysami i winylem w dekorze plastra miodu

2. Linia Vantage ma 6 modeli:
a. Vantage C – głośnik centralny – 2 * 6,5” głośnik basowy, 2 * 6” nasz własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą

b. Vantage B – monitor ze standem (Bookshelf) – 1 * 8” głośnik subbasowy, 1 * 6” własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą

c. Vantage S – najmniejsza podłogówka – 1 * 8” subbas, 2 * 5,25” bas, 1 * 5” własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą

d. Vantage M – średniej wielkości podłogówka – 1 * 10” subbas, 2 * 6,5” bas, 1 * 6” własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą

e. Vantage L – największa podłogówka – 1 * 12” subbas, 2 * 8” bas, 1 * 8” własny oryginalny głośnik średniotonowy, 1 * 1” głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i mini tubą
f. Vantage SUB – subwoofer – aktywny subwoofer z możliwością ustawienia jeden na drugim – 1 * 12” sub w zamkniętej obudowie
3. Nasza technika samozamykających się obudów.
4. Sztywniejsza konstrukcja z gęstszym wewnętrznym szkieletem.
5. Niestandardowe falowody wysokiej prędkości.
6. Niestandardowe mini tuby na głośnikach wysokotonowych.
7. Lepsze umiejscowienie głośnika wysokotonowego w stosunku do słuchacza.
8. Ustawienia poziomów głośnika wysokotonowego i średniotonowego zlokalizowane na tylnej ściance.
9. Subwoofer z membraną grającą do dołu (również w modelu Bookshelf).
10. Kompletnie nowy, przykuwający uwagę design.
11. Wysokiej klasy głośniki z papierowymi membranami.
12. Pasmo głośnika średniotonowego 200-8000Hz.
13. Terminale przystosowane do zasilania bi-wire dla wszystkich modeli (Vantage M posiada tri-wire).
14. Niesamowita dynamika, moc i pełna skala dźwięku.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj