AUDIOVECTOR SR 3

AUDIOVECTOR SR 3
W ofercie cieszyńskiej firmy Voice znajdują się już najnowsze kolumny duńskiej marki Audiovector. Ten sam model dostępny jest aż w czterech wariantach jakościowych oraz niezliczonych odmianach kolorystycznych  

Audiovector SR 3 jest nowym modelem wprowadzonym do sprzedaży przed kilkoma miesiącami. Seria SR zastąpiła modele sygnowane symbolem Si. SR 3 to kompaktowe trójdrożne kolumny podłogowe (103x19x33cm) z podziałem zwrotnicy (190/3100Hz) oraz bass refleksem skierowanym do tyłu. Eleganckie kolumny wyróżniają się nieregularnymi kształtami bocznych ścianek, które umożliwiają eliminację wewnętrznych rezonansów.

Głośniki nisko- i nisko-średniotonowe mają budowę kanapkową, a materiałem do ich konstrukcji jest mieszanka włókien szklanych i węglowych. Cewki posiadają tytanowe karkasy. Większość głośników pochodzi od duńskiego Scan-Speaka.

Tweeter SR 3 ma w podstawowej wersji Super jedwabną kopułkę, która zostaje zmieniona na kopułkę Evotech w modelu Signature. W dwóch najwyższych wersjach wykorzystane są przetworniki wstęgowe Air Motion Transformer, które dzięki zastosowanym filtrom pozwalają na redukcję zniekształceń wywołanych interakcją kolumn z pomieszczeniem.

Kolumny posiadają przyjazną dla wzmacniaczy impedancję wynoszącą 8 ohmów. Maskownice montowane są magnetycznie na przedniej przegrodzie, której dodatkowym zadaniem jest stabilizacja całej konstrukcji.

Audiovector oferuje szeroką paletę wykończenia kolorystycznego kolumn oraz poszczególnych elementów: dolnego cokołu czy zewnętrznej przegrody wokół głośników.

Podobnie jak w poprzedniej serii Si, również w najnowszej istnieje możliwość wyboru funkcjonalności i zarazem jakości w obrębie tego samego modelu. SR 3 występuje w związku z tym w czterech wariantach, zróżnicowanych pod względem budowy przetworników i zwrotnic oraz tłumienia i usztywnień wewnętrznych. Co ważniejsze, producent umożliwia rozbudowę każdego modelu w ramach unikalnego firmowego programu modyfikacji (IUC – Individual Upgrade Concept), poczynając już od podstawowej wersji Super.

SR 3 Super wycenione zostały na 13 500zł, wersja Signature to 19 000 zł, Avantgarde zaś – 29 000 zł, Flagowy wariant SR 3 Avantgarde Arreté kosztuje 35 000 zł.Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj