AUDIOVECTOR SR3 SUPER

AUDIOVECTOR SR3 SUPER
  Trzydrożne podłogówki z opcją upgrade'u do wyższego modelu. Cena za parę - 14 900 zł

Z Audiovectorem jest trochę tak jak z dobrym iluzjonistą. Kiedy do sprzedaży seria głośników – wydaje się tak przemyślana i dopracowana, że trudno sobie wyobrazić możliwość udoskonalenia. Tymczasem, co parę lat Ole Klifoth – właściciel i główny konstruktor firmy wyczarowuje kilka szczegółów, które sprawiają, że te same głośniki nie są już takie same. Są lepsze.
W ten sposób wprowadzona do sprzedaży w 2007 roku seria S trzy lata później zamieniła się w serię Si. Teraz seria Si zamienia się w serię SR. Oznaczenie SR sugeruje nam techniczne pokrewieństwo z kolumnami wyższej serii – SR6. Rzeczywiście inspiracją do zmian był większy model. Technicznie zmiany objęły nowe głośniki wysokotonowe, zmodyfikowane zwrotnice i udoskonalenie wewnętrznej struktury usztywnień obudowy. Efektem jest większa dynamika, detaliczność i muzykalność.

Wizualnie bryła obudowy SR3 w porównaniu do Si3 nie zmieniła się, aczkolwiek w oczy rzuca się brak srebrnych elementów. Dolny cokół oraz usztywniające panele z przodu i z tyłu są teraz grafitowe. Rozszerzyła się także paleta wykończeń zewnętrznych. Drewniane okleiny cherry i rosewood mogą być wykończone lakierem fortepianowym, a wersja biała lakierem z połyskiem lub tzw. lakierem jedwabistym – półmatowym. W planie jest także wprowadzenie możliwości lakierowania na kolory; czerwony, zielony czy niebieski.

Cecha będąca swoistą wizytówką Audiovectora – możliwość upgrade’u kolumn do wyższego modelu pozostaje bez zmian, natomiast w odróżnieniu od poprzedniej serii Si3 – w serii SR3 pierwszym modelem będzie specyfikacja SR3 Super, którą zamienić można w trzy wyższe modele: SR3 Signature, SR3 Avantgarde, SR3 Avantgarde Arrete.

Kolumny głośnikowe Audiovector SR3 Super są konstrukcją 3-drożną (podział zwrotnicy 190/3100 Hz), z bass refleksem skierowanym poprzez profilowany kanał do dołu. Zakres częstotliwości zawiera się w przedziale 29-23000 Hz. Kolumny posiadają przyjazną dla wzmacniaczy impedancję 8 ohm, a skuteczność to bardzo dobre 91 dB. Audiovector jest w gronie tych producentów, którzy zamiast zalecanej mocy wzmacniacza podają moc znamionową swoich kolumn – w przypadku SR3 Super to 250W.

Kolumny są w sprzedaży od listopada 2014, cena 14900 zł za parę.

Broszurę można pobrać pod adresem:

http://bestaudio.pl/images/stories/katalogi/katalog_audiovector_r_2014.pdf

Więcej informacji można znaleźć u wyłącznego dystrybutora:

Best – Audio, ul. Traugutta 25, 90-113 Łódź, tel. 042 633 59 07 fax 042 630 01 84, www.bestaudio.pl

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj