AUTOMATY W ADDISON

AUTOMATY W ADDISON
Już niebawem w Stanach Zjednoczonych ruszy pierwsza na świecie w pełni zautomatyzowana tłocznia winyli.

Fabrykę uruchamia mająca swoją siedzibę w teksańskim Dallas niezależna wytwórnia Hand Drawn Records. To odpowiedź na rosnące w tempie blisko 20-procent rocznie zapotrzebowanie na płyty winylowe, którego nie jest w stanie zaspokoić 15-20 tłoczni ciągle działających na terenie USA.

Zakład w Addison zamierza produkować 1 mln płyt rocznie, co będzie możliwe dzięki w pełni zautomatyzowanej linii technologicznej dostarczonej przez kanadyjską firmę Viryl Technologies. Jej inżynierowie zaprojektowali i zbudowali sterowaną komputerową prasę Warm Tone, które produkuje 3 winyle na minutę, podczas gdy tradycyjne maszyny są w stanie wytłoczyć w tym czasie najwyżej jedną płytę.

Producent zapewnia, że dzięki zaawansowanej technologii rośnie nie tylko wydajność, ale także jakość analogów. Warm Tone pozwala także na spore oszczędności – Kanadyjczycy szacują, że rocznie na jednej prasie można zaoszczędzić 28 tys. dolarów.

Początkowo menedżerowie Hand Drawn Records zamierzali wyposażyć swoją tłocznię w prasy niemieckiego przedsiębiorstwa Newbilt Machinery, ostatecznie zdecydowali się na zakup produktów Viryl Technologies. Koszt jednej prasy to 160 tys. dolarów.

Na współpracę z Niemcami zdecydował się natomiast Jack White, którego wytwórnia Third Man Records niebawem otworzy nową tłocznię usytuowaną w dzielnicy Cass Corridor w Detroit.

Kategorie: NOWOŚCI, VINYL

Skomentuj