AYON AUDIO SPITFIRE

AYON AUDIO SPITFIRE
Spitfire – nowy wzmacniacz lampowy Ayon Audio. Jego nazwa już zawsze będzie wywoływała gorące skojarzenia

Spitfire to najnowszy model wzmacniacza zintegrowanego, będący rozwinięciem poprzednika, czyli Crossfire’a. Posiada zbliżoną do niego topologię układów. To także czysta klasa A w konfiguracji single-ended z lampami AA62B o wysokim prądzie wyjściowym w stopniu mocy. Pracują w uproszczonym układzie z zerowym sprzężeniem zwrotnym o wysokiej wydajności prądowej i niskiej impedancji wyjściowej oraz z optymalnym przedziałem krzywej wzmocnienia lamp. W torze sygnałowym nie zastosowanego żadnych elementów półprzewodnikowych ani buforujących.

Zasilacz został poważnie zmodyfikowany: zastosowano osobne transformatory, dławiki i filtry dla poszczególnych stopni, uzyskując izolację stopnia wyjściowego od wejściowego. Można powiedzieć, że pracują one jak w rozdzielonym wzmacniaczu mocy i przedwzmacniaczu. Zwiększono również filtr napięcia zasilającego.

Wzmacniacz jest chroniony układami zabezpieczeń dla lamp oraz reszty elektroniki. Specjalna sekwencja soft-startu trwa około minuty. Oprócz tego w konstrukcji znajduje się wszystko, co najlepsze z austriackiej manufaktury: szybkie kondensatory sprzęgające, podstawki do lamp z berylowo-miedzianymi sprężystymi pinami, głośnikowe wyjścia WBT, sygnałowe terminale XLR Neutrik, okablowanie ze srebra i miedzi, a także złocone ścieżki płytek drukowanych.

W montowanej ręcznie obudowie szczególny nacisk położono na poprawienie zagadnień wibroizolacji oraz wentylacji wnętrza urządzenia.

Spitfire dysponuje mocą 2×30 W. Pasmo przenoszenia mieści się w przedziale 8 Hz-35 kHz. Masa – 36 kg. Więcej informacji i dane techniczne tutaj i tu.

Cena: 35 900 złotych

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj