BAT VK80i

BAT VK80i
Nowa integra lampowa ze Stanów Zjednoczonych. Niezależnie od koloru, kosztuje tyle samo - 49 tys. złotych.

Firma Balanced Audio Technology prezentuje długo oczekiwany przez miłośników firmy zintegrowany wzmacniacz lampowy. BAT VK80i charakteryzuje się w pełni zbalansowaną architekturą, co powoduje, że jego brzmienie natychmiast odróżnia się pozytywnie od konkurencji. Zgrabny, industrialny projekt oparty jest na flagowym systemie REX 3 i zawiera w sobie wiele technologicznych udogodnień wprowadzonych po raz pierwszy w tej właśnie serii. BAT VK80i jest wzmacniaczem typu „plug-and-play” i wykorzystuje te same co wzmacniacz mocy REX 3, bezbezpiecznikowe zabezpieczenia przeciwzwarciowe/termiczne i układy automatycznego biasu dla lamp końcowych. VK80i jest po prostu pięknie wyglądającym, cudownie brzmiącym, łatwym w obsłudze zintegrowanym wzmacniaczem lampowym.

Integra VK80i wykorzystuje na wyjściu triodę 6C33C-B, co pozwala jej dostarczyć do głośników 55W mocy na kanał. Lampa 6C33C-B jest bardzo sprawna i oferuje wielokrotnie większą wydajność niż wersja tetrodowa 6550/KT90, która stosowana jest w większości tradycyjnych zintegrowanych wzmacniaczy lampowych. Dzięki zastosowaniu tej samej wysokoprądowej triody 6C33C-B co we flagowym wzmacniaczu mocy REX 3 Power, integra VK80i zapewnia wysoką wydajność prądową wymaganą do wysterowania trudnych, niskoimpedancyjnych kolumn głośnikowych. W pełni zbalansowana konstrukcja triod zapewnia naturalne odwzorowanie barwy i faktury harmonicznej instrumentów. Dzięki temu nagrania będą brzmiały żywiej, finezyjniej i szczegółowiej.

W przypadku przeciążenia lampy wyjściowej wystarczy wyłączyć i ponownie włączyć VK80i, aby przywrócić normalną pracę. Eliminacja wewnętrznych bezpieczników przyczynia się do większej swobody grania i bardziej naturalnego odtwarzania muzyki. Dźwięku nie ogranicza jakość bezpiecznika, który znajduje się w torze sygnałowym wzmacniacza. Po pierwszym przesłuchaniu zgodzisz się, że brak bezpieczników to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie.

Zaawansowana technologia zastosowana w VK80i eliminuje „ból głowy” użytkowników tradycyjnych wzmacniaczy lampowych, związany ze stałą potrzebę ustawiania odpowiedniego biasu dla lamp wyjściowych. VK80i wyposażony jest w inteligentną, automatyczną regulację biasu, która dostosowuje się do zmian napięcia sieciowego i starzenia się lamp, przy czym każda lampa wyjściowa posiada swój własny, dedykowany obwód. Układ zapewnia również, że VK80i brzmi wspaniale już w pierwszych kilku minutach odsłuchu.

Bezbezpiecznikowy układ zabezpieczający i automatyczna regulacja biasu w wysokoprądowych lampach wyjściowych (6C33C-B),  to przykład zaawansowanej inżynierii pochodzącej z referencyjnych produktów BAT. Dzięki temu zintegrowany wzmacniacz lampowy VK80i oferuje spektakularne brzmienie o głębokim basie, czystej średnicy, perlistych wysokich tonach, wysokiej mocy i potężnej dynamice, które uczyniły BAT jedną z najbardziej szanowanych marek w audio high-end.

 

Specyfikacja VK80i

 • Moc wyjściowa na kanał: 55W 4Ω/8Ω
 • THD przy mocy wyjściowej: 3%
 • Pasmo przenoszenia: 8Hz – 200kHz
 • Impedancja wejściowa: 215 kΩ
 • Zastosowane lampy: 4x6SN7, 4x6C33C-B
 • Pobór mocy: 400W (bieg jałowy) 800W (pełna moc)
 • Pilot zdalnego sterowania – w całości metalowy
 • Wejścia: 1 x XLR, 3 x RCA
 • Regulacja głośności: drabinka rezystorowa – 90 kroków co 1dB
 • Wymiary (mm): 431 x 203 x 406
 • Waga (kg): 20
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj