BAUX ART

BAUX ART
Panele akustyczne nowej szwedzkiej firmy Baux. Być może dzięki niej salony odsłuchowe nie będą już nigdy więcej przypominały kurników, składów jajek i stodół

Firma jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch inwestorów oraz trzech młodych dizajnerów ze sztokholmskiego biura projektowego Form Us With Love. Produkcję swoich paneli umieścili w istniejącej od 1946 roku szwedzkiej fabryce Östergötland.

Pierwsza kolekcja Baux nosi nazwę Traüllit i składa się z płytek o 6 różnych kształtach. Wykonane są z one wody, cementu oraz wełny drzewnej i oferowane aż w 20 kolorach. Można komponować z nich praktycznie dowolne powierzchnie o każdej wielkości i w stylistyce dostosowanej do wybranego wnętrza.

Panele skutecznie pełnią funkcję ustrojów akustycznych, ale dzięki nim można także regulować wilgotność i temperaturę wnętrz, nie mówiąc już o tym, iż mają wielki potencjał dekoracyjny. Pleśń, grzyby i rdza trzymają się od nich z daleka, nadają się zatem do wykorzystania nawet w trudnych warunkach. Są także ognioodporne. Strona Baux – tutaj.


We are BAUX from BAUX on Vimeo.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj