BENCHMARK AHB2

BENCHMARK AHB2
Integra, która jest przejawem najnowszej mody w audiofilskim świecie, polegającej na produkcji wzmacniaczy high resolution

Najgorętszym trendem sezonu jest wysoka rozdzielczość, nic zatem dziwnego, że producenci próbują go wykorzystać także do promocji wzmacniaczy. Benchmark jest chyba już drugą firmą po Sony, która prezentuje swój najnowszy amplifikator jako urządzenie specjalnie dostosowane do współpracy w systemach odtwarzających dźwięk wysokiej rozdzielczości, czyli przynajmniej 24-bitowy.

W tym konkretnym przypadku oznacza to zastosowanie nowych opatentowanych technologii THX, które znacznie redukują zakłócenia sygnału wyjściowego, wysoki współczynnik tłumienia, niski poziom szumów i zniekształceń oraz wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia, które zawiera się w przedziale 0,1 Hz – 200 kHz. Dynamika wzmacniacza sięga 130 dB. Moc – 170 watów (4 omy) lub  340 (8 omów) w trybie monobloku.

Teoretycznie więc nowy Benchmark powinien pokazać pełnię urody HD, nie wolno jednak zapominać, że każdy układ jest tak dobry, jak najsłabszy jego element. A obecnie najsłabszym elementem w HD jest zawsze komputer. Wniosek wydaje się oczywisty – w przyszłym sezonie powinny się pojawić pierwsze stricte audiofilskie laptopy i tablety. Dziwne, że do tej pory nikt nie zmajstrował takiego sprzętu, a jeszcze dziwniejsze jest to, iż komputery Mac są uznawane za bardziej audiofilskie niż pecety. Gdybyśmy mieli zgadywać, kto wypuści pierwszy audiofilski komputer, powiedzielibyśmy, że Asus. A może Łukasz Fikus?

Strona producenta – tutaj. Cena nie została jeszcze ustalona


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj