BEOPLAY M5

BEOPLAY M5
Przenośny głośnik za 2699 złotych.

B&O PLAY ma przyjemność przedstawić nowego członka swojej rodziny głośników bezprzewodowych do użytku domowego, który w prosty i piękny sposób zbliża ludzi wprost do muzyki. Zaprojektowany przez nagradzaną projektantkę Cecile Manz jako pojedynczy głośnik z możliwością odtwarzania dźwięku multiroom, Beoplay M5 daje ludziom bezproblemowy sposób na emisję doskonałego dźwięku Bang & Olufsen we wszystkich kierunkach. Design głośnika, oparty na najwyższej jakości materiałach, w tym tkaniny z domieszką prawdziwej wełny, doda piękna i ciepła do każdego wnętrza, w którym się znajduje.

“Głośnik Beoplay M5 idealnie wpasowuje się w naszą wizję stworzenia głośników do użytku domowego, które nie tylko mają przepiękne brzmienie, ale też cudownie wyglądają. Dla ludzi, którzy marzą o domu, w którym muzyka przepływa przez każde pomieszczenie, a sam głośnik nie tylko jest designerski, ale też można go obsługiwać w łatwy sposób przy pomocy smartfona lub tabletu, Beoplay M5 zdaje się być idealnym początkiem podróży” mówi Jens Jermiim, Dyrektor Marketingu B&O PLAY.

Dźwięk, który pasuje do Twojego wnętrza

Projekt Beoplay M5 jest zainspirowany pomysłem użycia źródła dźwięku, jako jednego z elementów wystroju, więc sam głośnik jest również przepiękny wizualnie. Jego projektantka inspirowała się swoimi poprzednimi projektami, więc ich wygląd bazuje na rodzinie głośników Beoplay A6 i Beoplay A9, natomiast głośnik M5 pokryty jest najwyższej jakości transparentną akustycznie tkaniną z domieszką wełny, wyprodukowaną przez duńskiego producenta wysokiej klasy, firmę Kvadrat. Wełniana osłonka może być w łatwy sposób podmieniona tak, aby pasowała do Twojego wnętrza, a wykorzystanie delikatnych, wielokolorowych nitek zapewnia materiałowi całkowitą transparentność akustyczną, przy równoczesnym zachowaniu wszelkich niuansów estetyki głośnika.

Rzemiosło najwyższej klasy

Górę głośnika wykonano z płyty z odpowiednio spreparowanego aluminium, które zostało piaskowane i anodowane, aby uzyskać matowy efekt i luksusowy wygląd. Płyta umożliwia sterowanie dźwiękiem przez jej obrót do 15 procent w każdym kierunku , co pozwala na dostosowanie głośności i spokojne przemieszczenie się do pozycji neutralnej – nie za szybko i nie za wolno, jako świadectwo funkcjonalności i piękna tego projektu. Delikatne dociśnięcie dysku w dół, zatrzyma bądź włączy muzykę, a zastosowanie tego samego gestu na głośniku nieaktywnym sprawi, że Beoplay M5 dołączy do istniejącego już w domu aktywnego systemu B&O.

„Projekt Beoplay M5 jest zainspirowanym tym, w jaki sposób ludzie wykorzystują dźwięk w ich codziennym życiu – jako naturalny punkt centralny dla swojej rodziny. Kształt sygnalizuje, że dźwięk jest odtwarzany pod każdym kątem i że wizualnie może wpasować się, bądź wyróżniać w naszym domu, w zależności od indywidualnych preferencji”, mówi nagrodzona duńska projektantka Cecille Manz.

Wypełnij pomieszczenie prawdziwym dźwiękiem True360° Bang & Olufsen

Pod aluminiową płytą znajduje się twardy, polimerowy szkielet z dużą komorą akustyczną, która dostarcza prawdziwy dźwięk Bang & Olufsen.

• Beoplay M5 oferuje wielokierunkowy dźwięk True360°, który pozwala cieszyć się idealnym brzmieniem niezależnie od tego, w którym miejscu się znajdujesz. Trzy równomiernie rozmieszczone głośniki wysokotonowe, pełnozakresowy przetwornik średniotonowy, skierowany do przodu i mocny, pięciocalowy neodymowy przetwornik niskotonowy, zapewniają równomierne rozproszenie dobrze wyważonego dźwięku Bang & Olufsen wszędzie dookoła.
• Trzy z góry zaprojektowane tryby dźwiękowe dostosowują akustykę w zależności od umiejscowienia głośnika w pomieszczeniu. Aplikacja Beoplay App umożliwia wybór opcji przygotowanych na ustawienie głośnika po środku, w rogu lub przy ścianie pomieszczenia.
• Aby zoptymalizować Beoplay M5 jako pojedynczy głośnik, B&O PLAY wykorzystuje własne nowatorskie rozwiązanie technologiczne, mające na celu stworzenie prawdziwego efektu stereo przy pomocy jednego głośnika. B&O PLAY tworzy brzmienie podobne do stereo, bazując na swojej wiedzy w dziedzinie psycho-akustyki oraz na zdolności do wzmocnienia kolejki sygnałów w trakcie cyfrowego przetwarzania sygnału, co zarazem przyczynia się do zmniejszenia fizycznego rozmiaru Beoplay M5.
• Unikalna konfiguracja akustyczna Beoplay M5 umożliwia kontrolę nad kierunkiem wiązki dźwięku jak i nad jej szerokością – jest to uproszczona wersja opatentowanej technologii audio, którą firma Bang & Olufsen wykorzystała w swoim prestiżowym głośniku BeoLab 90.

Łączenie przestrzeni dzięki wbudowanemu Chromecast

Beoplay M5 zawiera wbudowany Chromecast , dzięki czemu cała rodzina może przesyłać strumieniowo miliony utworów spośród ponad 170 serwisów do strumieniowania dźwięku, takich jak Spotify, Google Play Music czy Pandora bez strat, aż do 96KHz/24bit. Wbudowany Chromecast opiera się na funkcjonowaniu w chmurze, więc możesz podłączyć więcej niż jedno urządzenie do swojego głośnika w dowolnym momencie i używać swojego telefonu w trakcie odtwarzania muzyki. Odbierz telefon, graj w grę, czy też wysyłaj wiadomości, bez żadnych dźwięków czy dzwonków, które mogłyby zakłócać odtwarzanie muzyki.

Do Beoplay M5 możesz w łatwy sposób połączyć dowolny głośnik z funkcjonalnością Google Cast™, w celu stworzenia systemu multiroom, który umożliwia swobodny przepływ muzyki przez każde pomieszczenie w Twoim domu. Są to na przykład głośniki B&O PLAY, takie jak Beoplay A6 czy Beoplay A9, które mają wbudowany Chromecast i są idealnym rozwiązaniem na rozniesienie popisowego brzmienia Bang & Olufsen oraz przepięknego designu po całym domu. Beoplay M5 obsługuje również Beolink Multiroom i Spotify Connect, równocześnie obejmując Bluetooth i Apple Airplay.

Cena i dostępność

Beoplay M5 dostępny będzie w dwóch kolorach: Natural oraz Black z dodatkowymi kolorami sezonowymi, które nie zostały jeszcze ogłoszone. Sugerowana cena to 2699 złotych. Oba kolory będą dostępne u wybranych partnerów w Polsce od stycznia 2017.

O PROJEKTANTCE

Cecilie Manz (1972) jest uważana za jedną z wiodących w gronie duńskich projektantów przemysłowych swojego pokolenia. We wrześniu 2014 wygrała nagrodę “Danish Crown Prince Couple’s Culture Award” za jej wkład w design. Jej dzieła to przede wszystkim meble, biżuteria, lampy oraz rzeźby, a jej stół Mikado został dołączony do kolekcji MOMA (Museum of Modern Art). Cecile Mantz zaprojektowała Beoplay A2 (2014), Beolit 15 (2015), oraz Beoplay A1 (2016) dla B&O PLAY.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj