BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA: CULLUMINACJA

BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA: CULLUMINACJA
Finał Lotos Jazz Festival 19. Bielskiej Zadymki Jazzowej odbył się w niedzielę w sali NOSPR w Katowicach. I był to finał na miarę jednego z najlepszych festiwali w Polsce.

Gwiazdą dwusetowego koncertu był Jamie Cullum, najpopularniejszy brytyjski muzyk jazzowy. W pierwszej części wystąpił ze swoim zespołem, a w drugiej dodatkowo z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia dyrygowaną przez Alexandra Humalę i sekcją dętą Big-Bandu Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

Koncert miał hollywoodzki rozmach, było to show, jakie można podziwiać jedynie w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Skakanie z fortepianu, wbieganie w publiczność, zapraszanie siedzących do ruchu pod sceną, zmiany nastroju – to tylko niektóre elementy tego żywiołowego przedstawienia.

 

Jamie Cullum przed występem został uhonorowany statuetką Anioła Jazzowego przyznawaną przez organizatora – Stowarzyszenie Sztuka Teatr, okraszoną następującą laudacją: „Nostalgiczny czarodziej jazzu, który wyruszył w pogoń za fantazją, by w wieku trzydziestu paru lat siłą rozpędu osiągnąć Culluminację”.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Grabowski
Grabowski Sound & Image
Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj