BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA D1

BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA D1
Wczoraj ruszyła 19. Bielska Zadymka Jazzowa. To jeden z czołowych festiwali jazzowych w Polsce. Na koncerty ściągane są światowej gwiazdy i prezentowane polskie premiery.

Wydarzenia rozgrywają się w kilku miejscach Bielska-Białej, włącznie z koncertami w schronisku górskim na górze Szyndzielnia ponad 1000 m n.p.m., a nawet wykraczają poza stolicę Podbeskidzia, do imponującej sali NOSPR w Katowicach. Festiwal trwa tydzień i będziemy go relacjonować dzień po dniu.

Jak zwykle festiwal rozpoczyna się przesłuchaniami w ramach konkursu młodych zespołów. W skład Jury zasiadł między innymi Mariusz Owczarek, a przewodniczy sam Jan Ptaszyn Wróblewski.

Do przesłuchań finałowych zakwalifikowały się następujące zespoły: According To Plan, Adam Jarzmik Quintet oraz Michał Gozdek Trio.

Po występach w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej, Zadymka przeniosła się do klubu festiwalowego Metrum Jazz Club, gdzie ogłoszono wyniki konkursu.

Zwycięzcą został Adam Jarzmik Quintet.

Punktem kulminacyjnym był premierowy koncert pierwszej, świeżo wydanej, autorskiej płyty Krzysztofa Dziedzica. Obok perkusisty zagrali: Robert Kubiszyn, Piotr Wyleżoł, Kuba Więcek, Wojciech Długosz oraz Apostolis Anthimos.

Po koncercie wybrzmiewał wielogodzinny jam session.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Grabowski
Grabowski Sound & Image
Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj