BILANS ROCZNY

BILANS ROCZNY

Rozpoczyna się sezon publikowania zestawień najlepszych płyt mijającego roku

Zanim przedstawimy własne, proponujemy zapoznanie się z ulubionymi albumami dziennikarzy NPR, niezależnej i niekomercyjnej sieci stacji radiowych w USA. Wśród nich są zarówno tytuły klasyczne, jak i jazzowe, a nawet hip-hopowe. Obok najnowszej pozycji Kanye Westa znajdziesz więc nagranie Hilary Hahn z koncertem Czajkowskiego i Jennifer Higdon, Gil Scott-Heron gości tu wraz z LCD Soundsystem, Joyce DiDonato jest tak samo wyróżniona, jak Eryka Baduh, a Esperanza Spalding cieszy się równym uznaniem, co Aleksander Melnikov i Janelle Monae.

Miło stwierdzić, że lista NPR obejmuje wielu artystów, na których w ciągu roku zwracaliśmy tu waszą uwagę. Świat chyba jeszcze ostatecznie nie zszedł na psy, skoro po obu stronach oceanu są ludzie, którzy z mętnych szołbiznesowych łowisk nadal są w stanie wydobyć sporo wartościowych okazów.

Całe zestawienie – tutaj. A poniżej 5 naszych ulubionych albumów z podsumowania amerykańskich kolegów.

 Gill Scott-Heron: I’m New Here Esperanza Spalding: Chamber Music SocietyJonelle Monae: Archandroid Kanye West: My Beautiful Dark Twisted FantasyAleksander Melnikov: Shostakovich – The Preludes & Fugues

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj