BLACK RHODIUM STREAM

BLACK RHODIUM STREAM
Nowy kabel zasilający w ofercie Black Rhodium. Szczegóły w informacji dostarczonej nam przez Hi-Fi Studio z Bielska-Białej, polskiego dystrybutora produktów tej marki.

W czasie projektowania firma testowała różne długości jednego ze swoich najbardziej popularnych kabli. Odsłuchy wykazały, że najlepszą jakość dźwięku uzyskiwało się z kabli o długości 1,65 m (1,68 m po wyprostowaniu z pozycji skręconej). Ten rozmiar jest bardzo bliski jednej czwartej długości fali prądu zasilania 50Hz, czyli 1,7 m.

Dalsze testy udowodniły, że kable o długości będącej wielokrotnością wartości 1,7 m brzmiały lepiej od tylko nieco dłuższych lub krótszych. Jednakże dłuższe kable nie odpowiadały jakości dźwięku kabla 1,65 m.

Stream jest produkowany ręcznie w fabryce Black Rhodium w Derby w Wielkiej Brytanii przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii rozwijanych przez producenta dla zastosowania w najdroższych systemach audio.

Najważniejsze cechy kabla Stream to:
• Zoptymalizowana długość
• Wysokiej jakości posrebrzany przewód
• Ultraniski efekt „zjawiska zbliżenia”, związanego z zakłóceniami w polu magnetycznym, dzięki dodaniu odstępu wewnątrz kabla pomiędzy przewodami, za sprawą dodatkowego oplotu absorpcyjnego wokół przewodu
• Specjalna izolacja silikonowa dla zapewnienia niskiej absorpcji elektrycznej
• Bardzo dobra elastyczność
• Zastosowanie materiałów o właściwościach tłumiących drgania mechaniczne
• Zastosowanie technologii redukcji zakłóceń RFI (eliminacji niepożądanych efektów sprzężeń/interferencji elektromagnetycznej), w tym ciasno skręcany metalowy ekran
• Wysokiej jakości wtyczki

Przewody w kablu Stream są izolowane tworzywem silikonowym, ponieważ charakteryzuje się ono dobrymi właściwościami dielektrycznymi, obniżającymi zniekształcenia. W innych przypadkach energia dźwiękowa jest pochłaniana przez izolację, odkładana i chwilę przechowywana, a następnie po krótkim czasie zwracana do przewodu, co powoduje wysoce słyszalne zniekształcenia objawiające się swoistym „rozmyciem” dźwięku.

Stream bardzo czysto i wyraźne odwzorowuje brzmienie ludzkiego głosu oraz znakomicie rozdziela instrumenty muzyczne dzięki istotnej redukcji chwilowych zniekształceń fazowych.

Wspomniane zniekształcenia są mniejsze dzięki izolacji grubszej niż zwykle się stosuje w tego typu kablach oraz zwiększeniu odległości pomiędzy przewodami, co sprawia, że pole magnetyczne wytwarzane w jednym przewodzie oddziałujące na drugi przewód jest mniejsze. Dalsze zwiększenie dystansu między przewodami uzyskano za sprawą atrakcyjnego oplotu, a to dodatkowo zmniejsza niepożądane efekty zjawiska zbliżenia.
Dzięki znaczącej redukcji tego rodzaju zniekształceń, muzyka staje się wyraźniejsza i bardziej dynamiczna, z większą ilością powietrza i odczuwalnych emocji.

Kabel jest chroniony przed zakłóceniami RFI dzięki bardzo ciasnemu metalowemu ekranowaniu. Dodatkowe zabezpieczenie umieszczone jest we wtyczce i ma za zadanie redukować zniekształcenia powodowane zakłóceniami na poziomie wysokich częstotliwości występującymi w sieci elektrycznej.

Stream jest zakończony wysokiej jakości wtyczkami, które są regularnie używane w kablach zasilających Black Rhodium

Ceny kabla w UK: kabel długości 1,7 m – 450 GBP. Każdy kolejny metr długości wymaga dopłaty 100 GBP.

Wkrótce dostępny będzie także i w Polsce. Zainteresowani proszeni są o kontakt z dystrybutorem.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj