BLOCK

BLOCK


Prototyp wzmacniacza lampowego wykonany przez Mateusza Główkę. Pierwsze egzemplarze produkcyjne mają trafić do sprzedaży w końcu czerwca

Projekt powstał w ubiegłym roku jako praca semestralna na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Elektronika jest dziełem Mariana Kopeckiego. Korpus lampowca powstał ze stali i aluminium. Nie jest to pierwsza praca Mateusza Główki w domenie hi-fi: 2 lata temu zaprezentował koncepcję kolumny głośnikowej wykorzystującej przetwornik szerokopasmowy Fostexa.

Block jest w tej chwili testowany; pierwsze egzemplarze mają trafić do sprzedaży w końcu czerwca. Ich cena będzie wynosiła ok. 1000 dolarów. W konstrukcji, która waży 18 kg wykorzystane zostały 2 lampy E88CC, 2 – 6N6P oraz 2 – 6P3S-E. Moc wzmacniacza – 2×3,5 W (440 Hz, 1% THD) lub 2×5 W (5% THD). Pasmo przenoszenia – 35Hz-35kHz. Wyjścia głośnikowe zoptymalizowane dla kolumn 8-omowych.

Wygląda na to, że absolwent krakowskiej ASP może zostać czołowym stylistą sprzętu audio w Polsce. Czego mu szczerze życzymy. Więcej – tutaj.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj