BLU ATTACK

BLU ATTACK


NAXOS wyda w kwietniu kolejne dwa tytuły w formacie Blu-Ray Audio

Poza norweskim fono-butikiem 2L, tylko NAXOS wydaje regularnie albumy w nowym formacie. Rzadko i ciągle tytułem eksperymentu, ale jednak stale rozszerza katalog nagrań wysokorozdzielczych.

W kwietniu przybędą dwa następne albumy: „Cztery pory roku” Vivaldiego (reżyserem dźwięku był Steven Epstein) oraz monumentalna „VIII Symfonia” Mahlera wykonana siłami warszawskiej filharmonii pod batutą Antoniego Wita (rejestracja jest dziełem Andrzeja Sasina i Aleksandra Nagórko). Tak jak wcześniejsze realizacje, również i te dostępne są w dwóch wersjach: 96/24 DTS-HD Master Audio 5.0 i 96/24 Stereo-PCM 2.0.

Płyty są raczej trudne do kupienia, więc najlepiej od razu zwrócić się z prośbą o ich ściągnięcie do polskiego dystrybutora NAXOSA, czyli firmy CMD. Za koncerty Chopina w wydaniu Blu-ray Audio (Eldar Nebolsin, Antoni Wit, Filharmonicy Warszawscy) płaciliśmy po 58 zł. Na marginesie – jeśli dobrze obserwujemy rynek, to Antoni Wit i jego orkiestra są zdecydowanymi liderami w liczbie nagrań wypuszczonych na BDA – mają na koncie już 3 (łącznie z zapowiadanym Mahlerem)!

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj