BLU FANTASTIQUE

BLU FANTASTIQUE
NAXOS po raz kolejny daje nam powód do radości. Ściśle - dwa powody

We wrześniu największa światowa wytwórnia fonograficzna specjalizująca się w klasyce wyda dwie płyty w naszym ulubionym audiofilskim formacie Blu-ray Audio. W tej wyjątkowej kolekcji ukaże się „Symfonia fantastyczna” Berlioza uzupełniona uwerturą „Korsarz” w wykonaniu Orchestre National de Lyon i Leonarda Slatkina oraz wojenne dzieła Prokofiewa ( V Symfonia oraz suita „1941”) interpretowane przez Sao Paulo Symphony Orchestra pod dyrekcją Marin Alsop.

Szczególnie polecamy tę drugą pozycję – będąca w wybitnej formie amerykańska dyrygentka wprowadza ponownie na światową scenę muzyczną brazylijską orkiestrę i to od razu w bardzo wymagającym repertuarze, z którym jednakoż muzycy z Sao Paulo radzą sobie w imponującym stylu. Płyta z utworami rosyjskiego kompozytora została zrealizowana w niezwykłej Sala Sau Paulo, będącej niegdyś dworcem kolejowym.

Obydwa albumy mają rozdzielczość 24/96, zaś nagrania są zapisane w dwóch formatach: PCM Stereo oraz DTS-HD Master Audio 5.1. Szczegóły – click here. Warto zauważyć, że to już 17. i 18. pozycja w błekitno-audiofilskim katalogu Naxosa.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj