BLUESOUND x MQA

BLUESOUND x MQA
Bluesound udostępnił najnowsze oprogramowanie dla swoich bezprzewodowych odtwarzaczy sieciowych multi-room. Po zainstalowaniu wersji BluOS 2.2 urządzenia będą w pełni obsługiwały format MQA, umożliwiając tym samym odtwarzanie w czasie rzeczywistym plików muzycznych w studyjnej jakości. Najnowsza wersja oprogramowania dodatkowo wzbogaca urządzenia Bluesound o dostęp do ponad 160 internetowych stacji radiowych serwisu CALM Radio®

Od początku czerwca br. MQA dostępny jest we wszystkich odtwarzaczach sieciowych Bluesound poprzez najnowszą aktualizację oprogramowania BluOS 2.2. Bluesound staje się pierwszym bezprzewodowym systemem multi-room, który w pełni obsługuje technologię MQA. Format ten zapewnia studyjną jakość dźwięku w plikach tak małych, aby można je było strumieniować lub pobierać. MQA wymaga takiej samej przepustowości łącza jak plik w jakości CD, ale dostarcza prawdziwą studyjną jakość z pełną możliwością strumieniowania i pobierania plików.

Nowe oprogramowanie BluOS 2.2 wzbogaca również urządzenia Bluesound o obsługę CALM Radio®, umożliwiając użytkownikom nie przerywany reklamami dostęp do ponad 160 wysokiej jakości internetowych stacji radiowych. CALM Radio strumieniuje kolekcję różnorodnych gatunków muzyki i jest pożądanym dodatkiem do sukcesywnie rozszerzającej się listy serwisów muzycznych dostępnych w urządzeniach Bluesound.

Odtwarzacze Bluesound będą automatycznie informowały użytkowników o możliwości zainstalowania wersji BluOS 2.2, dzięki której w pełni wykorzystają najnowsze funkcje i udoskonalenia. W początkowym okresie muzyka w formacie MQA będzie wspierana i dostępna za pomocą aplikacji BluOS dla urządzeń z systemem Android, wkrótce z tego rozwiązania będą mogli korzystać również użytkownicy urządzeń z iOS.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj