BOB DYLAN – THE BASEMENT TAPES COMPLETE: THE BOOTLEG SERIES vol.11

BOB DYLAN – THE BASEMENT TAPES COMPLETE: THE BOOTLEG SERIES vol.11
Rarytasy z legendarnej sesji Boba Dylana z zespołem The Band. Premierze 6-płytowego wydawnictwa towarzyszy publikacja specjalnej aplikacji

W związku z premierą długo oczekiwanego wydawnictwa „Bob Dylan – The Basement Tapes Complete: The Bootleg Series, Vol. 11,” które już w poniedziałek 10 listopada znajdzie się na półkach najlepszych sklepów muzycznych Sony Music prezentuje wyjątkową aplikację: Bob Dylan Bootleg Series iOS dostępną do pobrania za darmo w Apple App Store.

Aplikacja ta stworzona przez Columbia Records nadaje nowy wymiar muzyce Boba Dylana dając fanom szansę zapoznania się z kluczowymi dokonaniami artysty. Znajdziemy tu ponad 700 elementów, wśród których znalazły się filmy, galerie zdjęć, wywiady, biografie, opisy wydarzeń na które miała wpływ muzyka Dylana oraz wiele innych ciekawostek.

Więcej informacji i samą aplikację znajdziesz tutaj: http://smarturl.it/bdb_app

10 listopada 2014 roku nakładem Columbia Records / Legacy Recordings ukaże się niezwykłe wydawnictwo – sześciopłytowy box „Bootleg Series Vol. 11: The Basement Tapes” będący kompletną kroniką legendarnej sesji artysty z jego zespołem The Band.

 
Materiał ten powstał z pieczołowicie odrestaurowanych oryginalnych taśm, z których wiele zostało niedawno odnalezionych. Wydawnictwo to dostępne będzie również w wersji dwupłytowej, na której znalazł się wybór najważniejszych utworów powstałych podczas tej sesji

W połowie lat sześćdziesiątych Bob Dylan znalazł się na wyżynach swojej kariery. Artysta ugruntował swoją pozycję wydając płyty, które zachwycały publiczność, jego piosenka „Like A Rolling Stone” stała się przełomowym utworem tamtych czasów a jego koncerty w Stanach Zjednoczonych oraz Europie (w tym kontrowersyjny „elektryczny” występ na Newport Folk Festiwal w 1965 roku) spowodowały, że rosła rzesza jego fanów. Punktem kulminacyjnym tych czasów stał się poważny wypadek motocyklowy artysty w lipcu 1966 roku.

Wracając do zdrowia, pierwszy raz od lat z dala od publiczności Dylan i jego muzycy: Robbie Robertson, Rick Danko, Richard Manuel, Garth Hudson oraz Levon Helm zaszyli się w piwnicy małego domu w West Kingston i nagrali tam w ciągu kilku miesięcy ponad sto piosenek. Wśród nich znalazły się późniejsze klasyki takie jak: „I Shall Be Released,” „The Mighty Quinn,” „This Wheel’s On Fire” czy „You Ain’t Going Nowhere.”

Plotki o tych nagraniach, które dotarły do fanów spowodowały, że zaczęli oni szukać tych materiałów a to z kolei zapoczątkowało całkiem nowy segment w branży muzycznej – pojawienie się bootlegów. Zdesperowani fani szukali jakichkolwiek fragmentów tych nagrań i w 1969 roku album zatytułowany „Great White Wonder” pojawił się w sklepach muzycznych.

W 1975 roku wytwórnia Columbia Records opublikowała album „Basement Tapes” zawierający szesnaście nagrań ( w tym osiem samego zespołu, bez Dylana).

Wydawnictwo „Bootleg Series Vol. 11: The Basement Tapes” prezentuje nagrania, które odrestaurowano z niedawno odnalezionych taśm i w przeciwieństwie do wydania z 1975 roku brzmienie tych nagrań jest najbardziej zbliżone do brzmienia z lata 1967 roku.

Aplikacja Bob Dylan Bootleg Series iOS, album „Bootleg Series Vol. 11: The Basement Tapes” oraz strona www.BobDylan.com to trzy powiązane ze sobą elementy, które przynoszą nowy dostęp i świeże spojrzenie na uważane za jedne z najbardziej zaskakujących, tajemniczych i wpływowych nagrań w historii amerykańskiej muzyki.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj