BOWERS & WILKINS DB1D, DB2D & DB3D

BOWERS & WILKINS DB1D, DB2D & DB3D
Nowa linia subwooferów DB obejmuje trzy modele. To najmocniejsze aktywne subwoofery Bowers & Wilkins, jakie kiedykolwiek powstały i wykorzystują przetworniki niskotonowe z membranami Aerofoil, znane z flagowej serii kolumn głośnikowych 800 Diamond.

Seria DB jest najbardziej zaawansowaną i jednocześnie najlepiej brzmiącą linią subwooferów w historii Bowers & Wilkins. Tworzą ją flagowy model DB1D, DB2D oraz kompaktowy DB3D. Wszystkie trzy konstrukcje kroczą ścieżką, którą utorował przełomowy model DB1, ale dodatkowo wykorzystują nową cyfrową technologię i zaawansowane rozwiązania materiałowe, opracowane dla wielokrotnie nagradzanych kolumn głośnikowych z serii 800 Diamond, m.in. membrany Aerofoil.

Każdy z trzech modeli skrywa potężną moc, która w przypadku DB1D sięga imponujących 2000 W, a także wykorzystuje dwa symetrycznie rozmieszczone naprzeciwko siebie przetworniki. Głośniki pracują w niewiarygodnie sztywnych obudowach, co pozwala zredukować zniekształcenia i uzyskać głęboki, precyzyjny bas.

Podstawą brzmienia najnowszych subwooferów są głośniki z membranami Aerofoil. Lekkie i jednocześnie ultrasztywne, cechują się dużo wyższą odpornością na zginanie niż konwencjonalne membrany. Membrany głośników pracujących w DB2D są identyczne jak ta, która wykorzystywana jest we flagowej konstrukcji serii 800 Diamond – modelu 800 D3, natomiast DB1D wykorzystuje potężny 12-calowy przetwornik, z największą membraną Aerofoil w historii Bowers & Wilkins.

DB1D jest również najmocniejszym aktywnym subwooferem, jaki opracował Bowers & Wilkins. Dysponując wzmacniaczem dostarczającym aż 2000 W wyróżnia się ogromnymi rezerwami mocy i niebagatelnymi możliwościami. Wyposażone w 1000-watowe wzmacniacze modele DB2D i DB3D urzeczywistniają ogromny potencjał przy zachowaniu kompaktowej formy.

We wszystkich trzech subwooferach z serii DB pracują po dwa przeciwsobne przetworniki. Rozwiązanie to pierwotnie zostało opracowane dla subwoofera PV1 i z sukcesem wykorzystane było w także w modelu DB-1. Wykorzystanie takiego rozwiązania znacząco redukuje wibracje obudowy i zapewnia czystszy, bardziej precyzyjny dźwięk.

Pełna moc i precyzja wymaga odpowiedniej kontroli. Dzięki całkowicie nowemu przedwzmacniaczowi muskularny dźwięk subwooferów z serii DB zawsze dostarczany jest na optymalnym poziomie. Stworzone specjalnie dla nich funkcje takie jak Dynamic EQ i Room EQ pozwalają precyzyjnie dopasować ich charakterystykę do akustyki dowolnego wnętrza i każdej przestrzeni.

Pomimo swego technologicznego zaawansowania seria DB pozostaje łatwa w konfiguracji i obsłudze. Specjalna aplikacja dla urządzeń mobilnych zawiera wskazówki związane z instalacją i konfiguracją subwooferów, informuje o rozwiązaniu ewentualnych problemów i może być wykorzystywana do sterowania basem i wyboru trybów odtwarzania. Aplikacja dostępna jest na urządzenia iOS i Android i nie wymaga stosowania zewnętrznego mikrofonu.

Subwoofery z nowej serii DB zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zapewniały odpowiednią elastyczność w zakresie podłączenia także do innych urządzeń audio. Modele te są oczywistym wyborem w przypadku kolumn głośnikowych z flagowej serii 800 Diamond, ale równie dobrze sprawdzają się w połączeniu z serią CM lub innymi kolumnami głośnikowymi. Wszystkie trzy modele będą dostępne w trzech wersjach wykończeniowych: fortepianowej czerni, białej satynie oraz naturalnym drewnie różanym.

Bez względu na to, czy wykorzystywane w zestawie kina domowego, domowej instalacji audio lub jako dopełnienie systemu stereo, subwoofery Bowers & Wilkins z nowej serii DB są najbardziej zaawansowanymi i najmocniejszymi subwooferami w swojej klasie.

Sprzedaż najnowszych subwooferów Bowers & Wilkins rozpocznie się w kwietniu br.

CENY

DB1D – 19 999 zł
DB2D – 15 499 zł
DB3D – 10 999 zł

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj