BOWERS & WILKINS SERIA 700 S2

BOWERS & WILKINS SERIA 700 S2
Nowa seria 700 zastępuje linię CM. Wykorzystuje technologię rodziny 800 D3 oraz najnowsze innowacje w akustyce.

Nową serię Bowers & Wilkins 700 tworzy szeroka i wszechstronna gama modeli. Seria ta wyposażona została w technologie opracowane dla referencyjnej linii 800 D3, która przez wielu uznawana jest za najlepszą serię kolumn głośnikowych na świecie. Ponadto projektanci zastosowali także nowe, specjalnie opracowane technologie, które debiutują w serii 700 S2.

Technologie wywodzące się z serii 800 D3 to między innymi rewolucyjny głośnik średniotonowy z membraną Continuum™. To najlepszy materiał na membranę średniotonową stosowany kiedykolwiek przez Bowers & Wilkins. Odkrywa on detale w muzyce, których klasyczne materiały nie są w stanie odwzorować. Teraz membrana Continuum™ wykorzystywana jest we wszystkich modelach nowej serii.

Seria 700 S2 korzysta również ze specjalnie opracowanego głośnika niskotonowego o profilu Aerofoil™, a także ulepszonej obudowy głośnika wysokotonowego, która w przypadku flagowych konstrukcji wykonana jest z litego kawałka aluminium i umieszczana na szczytach kolumn głośnikowych. Oba te rozwiązania zadebiutowały wraz z serią 800 D3.

Nowe technologie wprowadzone w serii 700 S2 to przede wszystkim głośnik wysokotonowy Carbon Dome™. Karbonowa kopułka zapewnia jeszcze przyjemniejsze i czystsze brzmienie wysokich tonów w porównaniu z aluminiowymi głośnikami Aluminium Double Dome™. Przetworniki Carbon Dome™ są tuż po diamentowych kopułkach najlepszymi głośnikami wysokotonowymi opracowanymi przez Bowers & Wilkins.

 

Połączenie tych technologii wraz z niezliczonymi godzinami dostrajania głośników przez najlepszych inżynierów w branży pozwoliło stworzyć serię, której trzeba posłuchać.

Nowa seria 700 składa się z ośmiu modeli, w tym dwóch wykorzystujących konstrukcję Tweeter-On-Top, tj. flagowej kolumny wolnostojącej 702 S2 i flagowej kolumny podstawkowej 705 S2. Linię tworzą trzy modele wolnostojące, trzy podstawkowe oraz dwa głośniki centralne, opracowane z myślą o systemach kina domowego. Wszystkie modele dostępne są w wykończeniach: błyszcząca czerń, satynowa biel i drewno różane.

Wraz z serią 700 S2 debiutuje również nowy subwoofer. Czwarta konstrukcja z nowej linii DB, model DB4S wyposażony jest w jeden głośnik, który podobnie jak wbudowany moduł przedwzmacniacza i końcówki mocy wywodzi się z dwugłośnikowego DB2D. Najnowszy subwoofer wykorzystuje250-milimetrowy przetwornik Carbon Aerofoil, umieszczony na przedniej ściance, który zasilany jest przez wzmacniacz impulsowy o mocy 1000 W. Całość dopełnia cyfrowy przedwzmacniacz z Dynamic EQ, Room EQ i systemem konfiguracji opartym na aplikacji. DB4S oferowany jest w wersjach wykończeniowych dopasowanych do pozostałych modeli serii 700 S2.

Technologia

Głośnik wysokotonowy Carbon Dome™
Seria 700 S2 wprowadza całkowicie nowy głośnik wysokotonowy Bowers & Wilkins: Carbon Dome™. Ta najnowsza jednostka jest technologicznym pomostem pomiędzy aluminiową kopułką z serii 600 S2 i diamentową membraną używaną w referencyjnej linii 800 Diamond. Konstrukcja Carbon Dome składa się z dwóch elementów. Część przednią tworzy kopułka aluminiowa o grubości 30 mikronów, która usztywniona jest warstwą karbonu nanoszonego metodą PVD (Physical Vapour Deposition). Drugą sekcję tworzy karbonowy pierścień o grubości 300 mikronów, specjalnie wyprofilowany i idealnie dopasowany do kopułki, który łączony jest z wewnętrzną częścią struktury. Efektem jest niezwykle sztywny, odporny na zniekształcenia i niezwykle lekki przetwornik, w którym pierwszy punkt break-upu występuje przy częstotliwości 47 kHz.

Lita obudowa głośników wysokotonowych
Modele 705 S2 i 702 S2 wykorzystują konstrukcję Tweeter-On-Top z litymi obudowami głośników wysokotonowych. Rozwiązanie to wywodzi się z serii 800 Diamond i gwarantuje nowym kolumnom głośnikowym te same korzyści. W miejsce obudowy z cynku, 705 S2 i 702 S2 wykorzystują element wyfrezowany z litego kawałka aluminium, tworzący sztywniejszą i odporniejszą na rezonans strukturę. Dzięki masie przekraczającej 1 kg element ten pozostaje całkowicie bierny. Ponadto konstrukcja ta pozwala wykorzystać masę obudowy tweetera w roli radiatora i może korzystać z takiego samego systemu odizolowującego oraz akustycznie transparentnej maskownicy jak seria 800 Diamond.

Membrana Continuum™
Wszystkie modele z nowej serii 700 wyposażone są w głośniki średniotonowe z membraną Continuum™, po raz pierwszy zastosowaną w serii 800 Diamond. Konstrukcja membrany Continuum™ opiera się na koncepcji zoptymalizowanej i kontrolowanej elastyczności. Pomaga to uniknąć nagłego przejścia od pracy tłokowej do trybu break-upu, znacząco ograniczającego otwartość i neutralność konwencjonalnych przetworników. Rozwiązanie zastosowane przez Bowers & Wilkins pozwala uzyskać jeszcze doskonalszy dźwięk i jest kontynuacją rozwiązań wykorzystujących kewlar. Podobnie jak w przypadku kewlaru jest to pleciony kompozyt, który pozwala skutecznie kontrolować break-up, co przekłada się na przyjemniejsze i bardziej detaliczne brzmienie średnich tonów.

Kosz głośnika średniotonowego
Seria 700 S2 obejmuje trzy modele wolnostojące, z których każdy wyposażony jest w głośniki średniotonowe zaprojektowane specjalnie dla tych trzech kolumn. Przetworniki wykorzystują nowe, aluminiowe kosze, zoptymalizowane metodą elementów skończonych (FEA), które są sztywniejsze od cynkowych koszy stosowanych w serii CM. Ta zoptymalizowana konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona specjalnie dostrojoną masą tłumiącą na przedniej ściance kosza. Jej zadaniem jest tłumienie wszelkiego rezonansu pojawiającego się w konstrukcji kosza, co skutkuje czystszym odwzorowaniem zakresu średniotonowego.

 

 

Odizolowanie głośnika średniotonowego
Nowy system odizolowujący głośnik średniotonowy upraszcza konstrukcję stosowaną w serii 800 Diamond i zastępuje drążek napinający używany w kolumnach CM10 S2. Prostsza konstrukcja zapewnia lepsze możliwości, czego konsekwencją jest wprowadzenie systemu odizolowującego głośnik średniotonowy we wszystkich wolnostojących kolumnach głośnikowych z serii 700 S2, aby znacząco poprawić przestrzenność zakresu średniotonowego.

Nowa membrana Aerofoil™
Seria 700 S2 wykorzystuje nowo opracowaną wersję membrany z profilem Aerofoil™, dotychczas stosowanej w serii 800 Diamond. W nowej konstrukcji, w miejsce włókien węglowych, projektanci użyli celulozy, a materiałem wypełniającym jest EPS, zamiast pianki, którą znajdziemy w głośnikach niskotonowych serii 800 Diamond i subwooferach serii DB. Wprowadzone rozwiązania znacząco udoskonalają brzmienie basu w porównaniu z serią CM S2.

Seria 700 S2

702 S2
8949 zł/sztuka

Kolumna wolnostojąca
Trzydrożna konstrukcja bas-refleks
Tweeter on Top
3 x 165 mm głośniki niskotonowe o profilu Aerofoil™
1 x 150 mm odizolowany głośnik średniotonowy Continuum™ FST™
1 x 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™

705 S2
4949 zł/sztuka

Kolumna podstawkowa
Dwudrożna konstrukcja bas-refleks
Tweeter on Top
1 x 165 mm głośnik średnio-niskotonowy Continuum™
1 x 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™

703 S2
6749 zł/sztuka

Kolumna wolnostojąca
Trzydrożna konstrukcja bas-refleks
2 x 165 mm głośniki niskotonowe o profilu Aerofoil™
1 x 150 mm odizolowany głośnik średniotonowy Continuum™ FST™
1 x 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™

704 S2
5399 zł/sztuka

Kolumna wolnostojąca
Trzydrożna konstrukcja bas-refleks
2 x 130mm głośniki niskotonowe o profilu Aerofoil™
1 x 130mm odizolowany głośnik średniotonowy Continuum™ FST™
1 x 25mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™

706 S2
3149 zł/sztuka

Kolumna podstawkowa
Dwudrożna konstrukcja bas-refleks
1 x 165mm głośnik średnio-niskotonowy Continuum™
1 x 25mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™

707 S2
2249 zł/sztuka

Kolumna podstawkowa
Dwudrożna konstrukcja bas-refleks
1 x 130 mm głośnik średnio-niskotonowy Continuum™
1 x 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™

HTM72 S2
3349 zł/sztuka

Głośnik centralny
Dwudrożna konstrukcja bas-refleks
2 x 130mm głośnik średnio-niskotonowy Continuum™
1 x 25mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™

HTM71 S2
5149 zł/sztuka

Głośnik centralny
Trzydrożna konstrukcja bas-refleks
2 x 165mm głośniki niskotonowe o profilu Aerofoil™
1 x 100mm głośnik średniotonowy Continuum™
1 x 25mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™

FS-700 S2
999 zł/sztuka

Podstawka głośnikowa
Podstawki pod kolumny, do użytku z modelami 707 S2, 706 S2 i 705 S2, dostępne w czarnym lub srebrnym wykończeniu

DB4S
7199 zł/sztuka

Subwoofer
250-milimetrowy głośnik niskotonowy z wylotem na przedniej ściance
Karbonowa membrana Aerofoil™
Wzmacniacz Hypex o mocy 1000 W
Przedwzmacniacz cyfrowy DB-D ze zdalnym sterowaniem poprzez aplikację

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj