CAMBRIDGE AUDIO CX SERIES 2

CAMBRIDGE AUDIO CX SERIES 2
Krótko po wprowadzeniu na rynek urządzeń z serii AX, firma Cambridge Audio zaskoczyła nową odsłoną linii CX Series 2

Nowe produkty zostały zaprezentowane po raz pierwszy w czasie wystawy RMAF 2019. W jej skład wchodzą dwa nowe wzmacniacze zintegrowane – CXA61 i CXA81, jak również dwa źródła cyfrowe – odtwarzacz plików (streamer) CXN (V2) Series 2 oraz transport płyt CD CXC Series 2. Urządzenia nowej serii wyposażone zostały w najnowsze technologie, takie jak nowoczesne przetworniki cyfrowo-analogowe i systemy przesyłu bezprzewodowego, zachowując przy tym przystępne ceny.

W ciągu pięciu lat od swojej premiery oryginalna seria CX zyskała szerokie uznanie dzięki nowoczesnemu, podejściu do obsługi sygnału cyfrowego, znakomitemu dźwiękowi, nowoczesnej stylistyce i atrakcyjnej cenie. Wraz z rozwojem technologii inżynierowie Cambridge Audio uznali jednak, że nadszedł czas na odświeżenie całej serii.

Wzmacniacze zintegrowane

Nowe wzmacniacze zintegrowane CXA61 i CXA81bazują na starszych modelach CXA60 i CXA80. Zostały jednak całkowicie przeprojektowane i odświeżone z myślą o wymogach 2019 roku i kolejnych lat. Oba wzmacniacze mają się spodobać się zarówno fanom hi-fi, jak i nowym fanom audio, oddając w ich ręce bogato wyposażone produkty hi-fi w przystępnej cenie.

CXA61

Podstawowym modelem odświeżonej serii CX jest stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany Cambridge Audio CXA61, oferujący 60 watów na kanał. CXA61 równie dobrze poradzi sobie z mocną muzyką rockową, dużym koncertem stadionowym, ale również z wyrafinowaną muzyką klasyczną. Oferuje on wejścia cyfrowe i analogowe oraz wprowadza kilka istotnych zmian w stosunku do swojego poprzednika, modelu CXA60. Przetwornik D/A ze starszego modelu został zastąpiony najnowocześniejszym układem ESS Sabre ES9010K2M. Wejście USB jest teraz kompatybilne ze znacznie szerszą gamą plików cyfrowych, w tym PCM aż do 32-bitów, 384 kHz oraz DSD aż do DSD256. Z urządzeniem zintegrowano ponadto moduł aptX HD Bluetooth, umożliwiając entuzjastom muzyki bezprzewodowe przesyłanie sygnału cyfrowego do 24 bitów, 48 kHz.

CXA81

Wzmacniacz stereofoniczny Cambridge Audio CXA81 to urządzenie, które oferuje 80 watów na kanał. Jest on przykładem słynnego „Great British Sound”, jakim szczyci się Cambridge Audio. CXA81 jest bezkompromisowym wzmacniaczem zaprojektowanym tak, aby być najlepszym produktem tego typu w tym przedziale cenowym. Dzięki starannie dobranym komponentom i przemyślanym wyborom inżynierów CXA81 jest w stanie zadowolić najbardziej wymagających słuchaczy. Chociaż, bazuje on na starszym modelu CXA80, to został on, tak naprawdę, zbudowany na nowo od podstaw. CXA81 oferuje kilka nowych funkcji w stosunku do swojego poprzednika, w tym znakomity przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9016K2M, poprawione wejście USB, obsługujące teraz sygnał 32-bity/384 kHz oraz DSD256, a także odbiornik sygnału bezprzewodowego Bluetooth aptX HD, umożliwiając użytkownikom strumieniowanie z ich urządzeń mobilnych sygnał bezpośrednio do wzmacniacza, w jakości do 24 bitów i 48 kHz.

Odtwarzacze cyfrowe

Odświeżoną serię CX Series 2 dopełniają dwa komponenty: streamer CXN (V2) 2 i transport CD CXC 2. Podobnie, jak wzmacniacze, mają one obudowy w kolorze Lunar Gray. Co więcej, gruntownej przeróbce została poddana aplikacja Connect iOS i Android firmy Cambridge Audio, kompatybilna z CXN (V2) i innymi sieciowymi streamerami audio firmy. Zaprojektowana od podstaw przez zespół programistów Cambridge Audio, nowa aplikacja Stream Magic oferuje płynniejszą pracę, konfigurowalną kartę Hub zapewniającą szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji i bardziej przyjazny interfejs.

Zbudowane na lata

„Chcieliśmy osiągnąć jeden prosty cel: stworzyć sprzęt audio, który wiernie odtworzy czysty i naturalny dźwięk. Uważamy, że za pomocą nowej serii CXC 2 w najlepszy i najwierniejszy sposób można oddać to, czego słuchamy, można więc usłyszeć muzykę dokładnie tak, jak chcieli jej twórcy. Udało się to nam osiągnąć poprzez wybór najlepszych możliwych komponentów, jeszcze zanim dopracowaliśmy sposób ich aplikacji. Mówiąc wprost, wykorzystaliśmy nasze doświadczenie w zakresie inżynierii, gromadzone przez pięć dekad, aby usunąć bariery między Tobą a Twoją muzyką. Nic nie zostanie dodane, nic nie będzie też ujęte” – mówi przedstawiciel Cambridge Audio. I dodaje: „Jesteśmy dumni z tego, że produkty Cambridge Audio są od lat doceniane za jakość dźwięku, innowacyjność i swoją wartość”.

Ceny detaliczne CX Series 2

CXA61 – 4090 zł

CXA81 – 5290 zł

CXC – 2690 zł

CXN v2 – 4990 zł

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj