Cambridge Audio DacMagic 200M

Cambridge Audio DacMagic 200M
Cambridge Audio prezentuje nowy flagowy przetwornik DacMagic 200M z natywnym wsparciem dla formatu MQA (2290 zł)

DacMagic 200M to  nowy, topowy  DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) i  wzmacniacz   słuchawkowy  w  jednym od brytyjskiego specjalisty, firmy  Cambridge Audio.

Z dodanym natywnym wsparciem dla MQA, zintegrowanym Bluetoothem, mocniejszym wyjściem słuchawkowy i bardziej zaawansowaną sekcją DACa, DacMagic 200M oferuje porywające brzmienie, zdecydowanie lepsze niż wskazywałaby na to niewielkie pudełko, w którym jest dostarczany.

Niezależnie od tego, czy słuchasz ulubionej usługi strumieniowego przesyłania muzyki, obszernej kolekcji płyt CD, czy też chcesz poprawić jakość brzmienia swojego istniejącego domowego systemu audio, natychmiast usłyszysz pożądane zmiany wprowadzane przez DacMagic 200M do brzmienia każdego z Twoich ulubionych urządzeń cyfrowych.

Dwa wysokiej jakości przetworniki cyfrowo-analogowe zapewniają najwyższą czystość dźwięku

DacMagic 200M został zaprojektowany od podstaw z myślą o cyfrowym dźwięku, zapewniając doskonałe odtwarzanie muzyki cyfrowej niezależnie od jej źródła.

Sercem DacMagic 200M są dwie kości przetwornika cyfrowo-analogowego ESS Sabre. Będąc krokiem do przodu w porównaniu do poprzedniej generacji DacMagic Plus, nowe, wysokiej klasy przetworniki cyfrowo-analogowe mogą obsługiwać sygnał wejściowy PCM i DSD z wyższą rozdzielczością niż wcześniej – do 32-bit / 768 kHz (PCM) i DSD512 natywnie.

Wszystkie pliki cyfrowe – czy to z płyty CD, przesyłane strumieniowo ze smartfona, czy odtwarzane z laptopa – są konwertowane przez DacMagic 200M na dźwięk analogowy z zachowaniem bogactwa detali i pełnego zakresu dynamiki.

Konfiguracja dual mono oznacza, że każdy przetwornik cyfrowo-analogowy przetwarza lewy i prawy kanał osobno, co skutkuje zadziwiająco wolnym od zniekształceń, niesamowicie precyzyjnym i doskonałym zakresem dynamicznym.

Przełączane filtry cyfrowe w DacMagic 200M zapewniają większą elastyczność i kontrolę nad wrażeniami odsłuchowymi. Te trzy zaprogramowane filtry pomagają zredukować szum generowany w czasie procesu konwersji cyfrowo-analogowej, przy czym każdy filtr oferuje inne opcje w zależności od materiału źródłowego.

Natywna obsługa formatu MQA umożliwia odtwarzanie dźwięku w postaci zatwierdzonej przez danego artystę

DacMagic 200M to pierwszy produkt firmy Cambridge Audio, który natywnie obsługuje pliki MQA.

MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która nie tylko rejestruje każdy najdrobniejszy szczegół nagrania, ale także ułatwia przesyłanie strumieniowe przez internet. Na przykład usługa strumieniowego przesyłania muzyki TIDAL wykorzystuje technologię MQA do dostarczania plików TIDAL Masters o „lepszej niż jakość oferowana przez płyty CD”.

DacMagic 200M firmy Cambridge Audio może w pełni zdekodować i skonwertować te niezwykle dokładne pliki, dzięki czemu brzmią one zgodnie z zamierzeniami artysty.

DacMagic 200M sygnalizuje odtwarzanie plików MQA: diody LED na panelu przednim zaświecą się podczas słuchania dźwięku o jakości studyjnej.

Wydobądź więcej ze swoich słuchawek

DacMagic 200M został wyposażony w wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy z wyjściem w standardzie 6,3 mm, poprawiający wrażenia odsłuchowe przy odsłuchach przez słuchawki.

Oprócz zastosowania tradycyjnego wzmocnienia w klasie A/B, impedancja wyjściowa gniazda słuchawkowego 6,3 mm w DacMagic 200M została zmniejszona. Zapewnia to większą moc, mniej zniekształceń, mniej szumów i lepszą kontrolę dźwięku podczas słuchania przez słuchawki.

Piękny, kompaktowy i pasujący do wszystkich przestrzeni dizajn

Cambridge Audio umieścił te niezwykłe technologie i rozbudowane funkcje w pięknie wykonanej i wykończonej stalowo-aluminiowej obudowie.

Mierzący zaledwie 52 x 215 x 191 mm i dostępny w eleganckim, minimalistycznym wykończeniu Lunar Grey, DacMagic 200M idealnie i dyskretnie wpasuje się w każdą przestrzeń. Jego niewielkie rozmiary oznaczają, że można go łatwo umieścić w istniejącej konfiguracji audio, na biurku w gabinecie, lub na szafce TV.

Dzięki szerokiej gamie złącz DacMagic 200M można zintegrować z dowolnym systemem audio w domu. Wiele wejść cyfrowych (dwa koncentryczne, dwa optyczne, jedno USB typu B) umożliwia podłączenie dowolnej liczby źródeł cyfrowych – w tym laptopów, odtwarzaczy CD, konsoli do gier i odtwarzaczy Blu-ray.

Zintegrowana obsługa kodeka Bluetooth aptX oznacza, że do DACa możesz bezprzewodowo przesyłać pliki cyfrowe ze smartfona lub tabletu. DacMagic 200M ma na pokładzie zarówno zbalansowane, jak i niezbalansowane złącza analogowe, dzięki czemu można go łatwo podłączyć do wszystkich typów istniejących systemów audio.

Przetwornik Cambridge Audio DacMagic 200M został wyceniony na 2290 zł.

DacMagic 200M specyfikacja:

 • Dwie kości ESS Sabre DAC
 • Natywna obsługa formatów MQA i DSD
 • Wyjście słuchawkowe 3mm
 • 3 x zaprogramowane filtry cyfrowe: Fast, Slow, Short Delay (wybór użytkownika)
 • Zintegrowany odbiornik Bluetooth: Bluetooth 5.0, aptX, AAC, SBC
 • Wejścia cyfrowe (optyczne, koaksjalne, USB Typ-B)
 • Zbalansowane i niezbalansowane wyjście analogowe
 • Maksymalna obsługiwana rozdzielczość plików: 12-bitów/96kHz (optyczne); 24-bity/192kHz (koaksjalne); 32-bity/768kHz, DSD512 (USB)
 • Wykończenie: Lunar Grey
 • Wymiary (wxsxg): 52 x 215 x 191mm
 • Waga: 1,2kg

O MQA

MQA (Master Quality Authenticated) to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk jakości oryginalnego nagrania. Główny master MQA jest w pełni uwierzytelniony i wystarczająco mały, aby można go było przesyłać strumieniowo lub pobierać.

Więcej informacji można znaleźć na stronie  mqa.co.uk.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj