CAMBRIDGE AUDIO YOYO

CAMBRIDGE AUDIO YOYO
Rodzina bezprzewodowych głośników Bluetooth

Seria ta składa się z trzech modeli: Yoyo (S), Yoyo (M) oraz Yoyo (L).

Oprócz najnowszych rozwiązań związanych np. ze sterowaniem gestami, systemy te wyróżniają się niezwykłym wykończeniem – z jednej strony klasycznym, a z drugiej awangardowym. Firmie zależało na tym, aby dostarczyć brytyjski dźwięk w brytyjskim stylu. Nawiązała więc współpracę z Marton Mills, cieszącym się światową sławą procentem wysokogatunkowych materiałów ze 100-procentowej wełny, mającej swoją siedzibę w Yorkshire, dostarczającej swoje produkty od 1931 roku.

YOYO (S)

Przenośny głośnik Bluetooth.

(S) znaczy ‘small’ (mały) jeśli chodzi o rozmiary – i tak właśnie jest. Kompaktowy i perfekcyjny. Ale pod materiałem (S) skrywa rozwiązania zarezerwowane dotychczas dla najbardziej zaawansowanych kolumn bezprzewodowych, jakie można było spotkać na rynku. Jego dźwięk jest więc zaprzeczeniem rozmiarów.

(S) wyposażony jest w dwa głośniki szerokopasmowe, głośnik niskotonowy oraz pasywny radiator, poprawiający przetwarzanie niskich tonów. Reagujący na dotyk panel kontrolny reaguje także na gesty. Można więc przesuwać dłonią z lewej do prawej strony, aby włączyć odtwarzanie muzyki, a z prawej do lewej, aby ją zatrzymać (pauza), bez naciskania żadnego guzika. Baterie (S) wystarczają na 14 godzin ciągłego grania lub siedem dwugodzinnych filmów, albo też na 14 jednogodzinnych sesji Zumby…

YOYO (M)

Przenośny, stereofoniczny głośnik Bluetooth.

Nie ma żadnej wątpliwości co do tego, że Yoyo (M) zostało zaprojektowane przez inżynierów hi-fi. To prawda, że pojedynczy głośnik Bluetooth jest praktyczny i nie zabiera wiele miejsca, ale z punktu widzenia dźwięku to kompromis. Muzyka jest masterowana tak, aby była słuchana w stereo, a do tego potrzebne są dwa głośniki. Właśnie dlatego Cambridge Audio zaprojektowała dwugłośnikowy system Bluetooth, obsługujący lewy i prawy kanał.

Każdy głośnik (M) zawiera dwa głośniki szerokopasmowe i dwa niskotonowe (subwoofery). Żeby była jasność: (M) zostało zaprojektowane do grania w stereo. Ale jeśli weźmiesz jeden (M) ze sobą, każdy z kanałów może funkcjonować jako niezależny, monofoniczny system.

YOYO (L)

System audio all-in-one

Inaczej niż (S) i (M), model (L) został zaprojektowany tak, aby stał w centrum domowego systemu rozrywki, gwarantując ponadprzeciętną moc i jakość dźwięku we wszystkich sytuacjach, z jakimi będzie miał do czynienia. Może strumieniować sygnał przez Bluetooth, Google Cast, może też odbierać przez HDMI ARC. (L) zawiera trzy głośniki w jednej obudowie, gwarantując stabilny sygnał w centrum oraz dobre efekty przestrzenne (L+R). Systemu należy oczekiwać w 2017 roku, więc warto trzymać rękę na pulsie…

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj