CES 2016: NADCHODZĄ INNOWACJE

CES 2016: NADCHODZĄ INNOWACJE
W dniach 6–9 stycznia 2016 r. w Las Vegas odbędą się kolejne już targi Consumer Electronics Show. To międzynarodowa wystawa sprzętu elektronicznego, która przyciąga największe firmy i branżowych specjalistów z całego świata. Co roku prezentowane są tu innowacyjne produkty, które tworzą historię.

Od niemal 50 lat targi te są najważniejszym forum premier najbardziej innowacyjnych i przełomowych rozwiązań. To właśnie podczas CES zaprezentowano takie urządzenia jak magnetowid (1970 r.), odtwarzacz CD (1981 r.), DVD (1996 r.), HDTV (1998 r.) i odtwarzacz Blu-ray (2003 r.). Według organizatorów – Consumer Technology Association (CTA), stowarzyszenia reprezentującego amerykańską branżę elektroniki użytkowej, ubiegłoroczne CES były rekordowe: zwiedziło je prawie 180 000 gości ze 153 krajów. Targi rozrosły się tak bardzo, że CTA zapowiedziało ograniczenie liczby odwiedzających podczas najbliższej edycji.

CES słynie jako miejsce premierowych prezentacji nowych technologii, które zmieniają codzienne życie użytkowników. Jakich trendów należy oczekiwać na najbliższych targach CES?

Internet Rzeczy (IoT), inteligentne AGD

Ekosystem urządzeń podłączonych do Internetu to już teraźniejszość i kierunek, w którym rozwijać się będzie elektronika użytkowa. Inteligentne rozwiązania będą dostępnie nie tylko w domach, ale także w infrastrukturze miejskiej. Na CES z pewnością zaprezentowane zostaną nowe możliwości łączenia urządzeń mobilnych i sprzętu AGD z Internetem.

Samsung ogłosił swoją wizję otwartego, wszechstronnie połączonego Internetu Rzeczy na CES 2015, deklarując, że w ciągu najbliższych 5 lat wszystkie urządzenia tej marki będą zgodne z koncepcją IoT. Następnie na IFA 2015 firma pokazała, jak wdraża „skupioną na człowieku” koncepcję Internetu Rzeczy w praktyce, wprowadzając na rynek nowy koncentrator SmartThings i nawiązując współpracę z kilkudziesięcioma partnerami w całej branży. Lista urządzeń kompatybilnych ze SmartThings ciągle się wydłuża. Ostatnio dołączyły do niej systemy oświetlenia, zamki i systemy wentylacji, a na CES 2016 z pewnością ogłoszone zostaną możliwości synchronizacji kolejnych przedmiotów połączonych z Internetem.

Telewizory

W poprzednich latach Samsung konsekwentnie prezentował na CES przełomowe modele telewizorów, wyposażone w ultracienkie ekrany LED, ekrany zakrzywione i zginane, a także bezkonkurencyjne telewizory z ekranami SUHD. We wrześniu na targach IFA firma pokazała, że nie tylko kontynuuje rozwój telewizorów najwyższej jakości, ale, łącząc je z Internetem Rzeczy, stara się rozbudowywać funkcje interaktywne i jeszcze bardziej zwiększać walory użytkowe odbiorników. Można oczekiwać, że na CES 2016 te trendy zaznaczą się jeszcze wyraźniej, a wydajność połączeń oraz jakość obrazu osiągną nowy poziom doskonałości.

Urządzenia mobilne i ubieralne

Na wystawie sprzętu elektronicznego nie może zabraknąć nowych urządzeń mobilnych i technologii ubieralnych. W tym roku dało się zauważyć rosnącą popularność ekranów zakrzywionych i ekranów o większej przekątnej, a także coraz lepszych aparatów fotograficznych. Można się zatem spodziewać kolejnych spektakularnych premier.

Szczególnie gorąca atmosfera panuje jednak na rynku urządzeń ubieralnych, na którym branża spodziewa się wzrostu obrotów o 60 do 70 procent w ciągu najbliższych trzech lat. Przy tak fantastycznych perspektywach uczestnicy CES 2016 z pewnością zaprezentują znacznie rozszerzoną ofertę urządzeń ubieralnych i związanych z nimi elementów stylu życia.

Inteligentne samochody, roboty i drony

Według CTA na styczniowych targach pojawi dziewięciu dużych producentów samochodów i ponad 100 firm technologicznych współpracujących z branżą motoryzacyjną. Wzrost liczby uczestników z tej dziedziny odzwierciedla rosnący światowy trend w technologii inteligentnych samochodów. Branża robotyki zanotowała aż 71‑procentowy wzrost powierzchni wystawowej na CES 2016. Ponad 20 firm będzie prezentowało pełną gamę technologii z tego zakresu, jak również jej udział w edukacji, biznesie i racjonalizacji stylu życia konsumentów pod względem dbania o zdrowie. Z robotyką spokrewniona jest technologia dronów. Będziemy obserwować, jak zmienia ona sposób patrzenia na świat.

Samsung i synchronizacja życia

Po raz kolejny Samsung przygotował prelekcję opisującą stan technologii Samsung na dziś i plany na przyszłość. Prezentacja zatytułowana „In Sync with REAL Life” będzie poświęcona najnowszym osiągnięciom w Internecie Rzeczy oraz rozwiązaniom firmy, które w wymierny sposób racjonalizują i synchronizują sposób życia. W ramach prezentacji poruszone zostaną także tematy bezpieczeństwa danych i płatności mobilnych.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem targów Samsung zorganizuje konferencję prasową na temat premier zaplanowanych na 2016 rok, w tym flagowych telewizorów i sprzętu AGD tej marki. Na konferencji, która odbędzie się 5 stycznia o 14:00 czasu lokalnego, firma zaprezentuje szeroki asortyment najnowocześniejszych produktów.

Na stoisku firmy Samsung można będzie obejrzeć wiele innowacyjnych produktów i technologii, w tym urządzenia i rozwiązania uhonorowane nagrodami za innowacyjność CES 2016. Będą to między innymi wszystkie flagowe urządzenia Galaxy wprowadzone na rynek w tym roku (Note5, S6, S6 edge, S6 edge+ i S6 activ), Galaxy Gear S2, Gear VR, przenośny pakiet baterii z funkcją szybkiego ładowania oraz bezprzewodowa ładowarka. Część wystawy obejmie także urządzenia nagrodzone w kategorii „Inteligentny dom”: Samsung SmartThings Hub oraz AGD z serii Chef Collection. Samsung zaprezentuje także czołowe technologie w segmencie pamięci masowych i urządzeń do wyświetlania obrazu.

Samsung zaprasza do śledzenia wydarzeń z CES i aktualności na samsungmedia.pl i w mediach społecznościowych @SamsungPolska.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i www.news.samsung.com

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj