CESKY ROZHLAS D-DUR

CESKY ROZHLAS D-DUR
Radiostacja nadająca muzykę klasyczną online w bezstratnym formacie FLAC. Rewelacja!

Bracia Czesi znowu nam zaimponowali – radio D-dur, które całodobowo emituje muzykę poważną, klasyczną i współczesną dla wyrafinowanych melomanów swój program w internecie przekazuje w bezstratnym formacie FLAC. Jakość dźwięku jest rewelacyjna, a dodatkowy zachwyt budzi znakomity program i wyborne płyty.

Aby uruchomić D-dur w komputerze, wystarczy do odtwarzacza VLC wpisać adres http://radio.cesnet.cz:8000/cro-d-dur.flac. Strumieniowanie odbywa się bez żadnych kłopotów, trzeba mieć jednak porządne łącze internetowe. I, rzecz jasna, przyzwoity DAC.

Czeską stację wpisaliśmy na sam szczyt naszej listy referencyjnej, przypominając sobie, że nasi południowi bracia dają nam o wiele więcej powodów do zazdrości – mają na przykład dziesiątki małych, acz prężnych audiofilskich manufaktur, które budzą podziw na całym świecie.

A na koniec jeszcze jeden prezent od rodaków Myslivecka – Koncerty Brandenburskie Jana Sebastiana Bacha za darmo i w formacie – oczywiście! – FLAC (do wyboru też MP3). Braniborske koncerty wykonuje Musica Florea pod dyrekcja Marka Stryncla. Do pobrania – tutaj. Wielkie dzięki!

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj