CHIŃSKI CUD 2

CHIŃSKI CUD 2
Jeśli tak wygląda technika kosmiczna w Państwie Środka, łatwo uwierzyć, że chińskie rakiety są napędzane wiarą ludu i duchem Mao Zedonga Pierwsza stacja radarowa w historii ludzkości? Tablica rozdzielcza krzesła elektrycznego? A może pionierskie urządzenie szyfrujące z czasów Ostatniego Cesarstwa? Nie, żadna z tych rzeczy! To niezwykłe urządzenie - oznaczone kryptonimem LM 1-212 - nie ma nic wspólnego ani z historią chińskiej wojskowości, ani z tradycją chińskich tortur. Trzeba dużej wyobraźni, by zobaczyć w nim audiofilski wzmacniacz, ale taka właśnie jest prawda o przeznaczeniu tej lampowej szafy!

LM 1-212 – monoblok o masie 204 kg i wysokości 1,7 m – został wyprodukowany przez niedawno wspominaną na naszych łamach wytwórnię Line Magnetic Audio Electronics z miasta Guangdong, która ma na swoim koncie kilka innych zjawiskowo archetypicznych maszyn, m.in. LM219IA. Do budowy tego monstrum zostały użyte, w stopniu wyjściowym, lampy 211 i 212 (można sobie wybrać albo jeden, albo drugi rodzaj lamp) oraz kultowe 300B (po 4 na jeden monoblok).

W sumie jedna taka elektrownia zawiera 32 lampy oraz 24 transformatory. Moc – 20 W. Cena wydaje się ze względu na unikatowość tej konstrukcji okazyjna – ok. 27 tys. dolarów (para). Na wszelki wypadek proszę doliczyć koszt frachtowania Antonowa An-225 – jakoś trzeba dowieźć ten gadżecik. Ewentualne zamówienia – tutaj


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj