CHOPIN LIVE DSD

CHOPIN LIVE DSD
Koncerty laureatów XVII Konkursu Chopinowskiego w najwyższej dostępnej jakości DSD!

Warszawa audiofilską stolicą świata! Dlaczego? Filharmonia Narodowa stała się bowiem miejscem jednego z najbardziej ekscytujących audiofilskich wydarzeń ostatnich lat – transmisji dwóch koncertów laureatów ostatniego Konkursu Chopinowskiego w standardzie DSD, które odbyły się w czwartek i piątek. Jeżeli ktoś nie miał okazji wziąć udziału w tym muzyczno-audiofilskim święcie, nie ma powodu do zmartwień – zapisów obydwu występów dostępny jest przez następne dwa tygodnie na stronie DSD Live Streaming. Za darmo!

Aby posłuchać materiałów w niesamowitej jakości DSD potrzebna jest aplikacja Prime Seat. Można ją bezpłatnie pobrać w portalu DSD Live Streaming, gdzie od początku tego roku odbywają się eksperymenty z przekazami live w technologii DSD. Aplikacja działa zarówno w systemie Windows, jak też iOS. Dla uzyskania maksymalnego poziomu, wymagane są konwertery DSD marki Sony lub Korg. Najnowsza wersja aplikacji działa jednak również z innymi przetwornikami – nasz redakcyjny Fostex doskonale daje sobie radę z rejestracjami dostępnymi na stronie DSD Live Streaming, która jest wspólnym przedsięwzięciem między innymi wspomnianych wyżej firm. Koncertów zwycięzców tegorocznego Konkursu Chopinowskiego można dodatkowo posłuchać w standardzie PCM od 44,1 do 192 kHz.

Poprzez aplikację Prime Seat warto zapoznać się nie tylko z warszawskimi występami poprowadzonymi przez Jacka Kaspszyka, ale także z muzyką zapisaną podczas Pacific Music Festival. Poziom techniczny wszystkich publikowanych przez Japończyków materiałów jest wręcz niesłychany. Tak wygląda audiofilska przyszłość! Warto od czasu do czasu zaglądać na stronę naszych azjatyckich braci, gdyż zapowiadane są kolejne realizacje.

Portal DSD Live Streaming znajduje się tutaj.

prime seat 1

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj