CHOPIN MUSIC SPOT

CHOPIN MUSIC SPOT

Zanim odlecisz, usłyszysz Włodka Pawlika. 1 października na Okęciu rusza Chopin Music Spot, gdzie zagra m.in. jedyny polski pianista jazzowy nagrodzony GRAMMY

Chopin Music Spot to strefa promująca muzykę fortepianową na warszawskim Lotnisku Chopina. Jej otwarcie zbiega się w czasie z rozpoczęciem XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Instalacja, której głównym elementem jest koncertowy fortepian Boston Performance wyprodukowany przez legendarną firmę Steinway & Sons, będzie towarzyszyła pasażerom i gościom lotniska przez ponad rok. Dzięki niej każdy, kto poczuje w sobie artystyczną wenę, będzie mógł zasiąść za klawiszami prawdziwego koncertowego instrumentu najwyższej klasy – wartego kilkaset tysięcy zł Boston Performance Edition. Oczekiwanie na podróż umili także niewidzialny pianista, grający na fortepianie muzykę Chopina. Z okazji inauguracji Chopin Music Spot przez cały dzień odbywać się będą recitale fortepianowe, wśród wykonawców znajdą się m.in. jazzmani Włodek Pawlik oraz Wojciech Majewski, pianiści klasyczni oraz utalentowani uczniowie warszawskich szkół muzycznych.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Centralnej. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2014 r. z usług lotniska skorzystało ponad 10,5 mln pasażerów, czyli blisko połowa całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. Na lotnisku operuje 28 regularnych przewoźników (w tym czterech niskokosztowych), którzy w sezonie letnim 2015 obsługują połączenia do 85 portów w 43 krajach na czterech kontynentach. Na lotnisku działa 39 punktów handlowych, w tym 15 nowych sklepów, m.in. z towarami znanych i ekskluzywnych marek, jak Michael Kors, Ermenegildo Zegna, Emporio Armani, Salvatore Ferragamo, Burberry i Ralph Lauren oraz 21 restauracji i barów.

Steinway & Sons jest producentem najwyższej klasy fortepianów i pianin na świecie. Od 1853 roku nieprzerwanie wyznacza standardy dźwięku, dotyku i piękna. Instrumenty marki wybierane są przez 9 na 10 artystów koncertowych i pozostają preferowanym instrumentem muzyków grających profesjonalnie i amatorsko. Firma skupia elitarne grono Artystów Steinway, do którego należą najlepsi muzycy świata, w tym 23 pianistów z Polski. W portfolio Steinway & Sons znajdują się również pianina i fortepiany marek Boston i Essex. Wyłącznym dystrybutorem instrumentów Steinway & Sons w Polsce jest firma Zibi S.A.

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj