CITIUS, ALTUS, FORTIUS

CITIUS, ALTUS, FORTIUS
Halo, halo, czy się słyszymy? Właśnie nadeszła do nas gorąca informacja o sukcesie nowych Altusów podczas ostatniej edycji Audio Show. Szczegóły w okolicznościowym komunikacie producenta

Osiemnasta edycja prestiżowej wystawy Audio Show już za nami. To właśnie na tej imprezie po raz pierwszy światło dzienne ujrzały prototypy zestawów głośnikowych Altus w swoim nowym wydaniu.

Pokój demonstracyjny firmy Tonsil był tłumnie oblegany przez odwiedzające osoby od początku wystawy aż po jej koniec. Zainteresowanie samym stoiskiem firmowym jak i eksponowanymi produktami było ogromne jednak szczególną uwagę przyciągały nowe Altusy.

Nowe kolumny Altus to zestaw stworzony całkowicie od podstaw. Altusy łączą w sobie nowoczesny design oraz nowatorską konstrukcję począwszy od obudowy a na akustyce skończywszy. Obudowa została wykonana w oparciu o całkowicie nowy projekt o zwiększonym litrażu aż do pojemności ok. 100 litrów. Konstrukcja kolumny jest solidna, wzmocniona wewnętrznym ożebrowaniem, wykonana z grubościennej płyty MDF co ma oczywiste przełożenie na wagę kolumny – pojedyncza kompletna kolumna Altus waży ok. 50 kg. Dodatkowo obudowa wyposażona jest w zintegrowaną komorę balastową do samodzielnego wykorzystania. Cechą charakterystyczną nowych Altusów będzie różnorodność wykończeń, których wspólnym mianownikiem jest wysoka jakość. Podstawowe modele będą produkowane w wersji z naturalnym fornirem, inne z lakierem fortepianowym, kolejne w skórze a jeszcze inne będą dekorowane specjalnymi grafikami.

Kolumny Altus wyposażono w zupełnie nowe głośniki. Wysokotonowy głośnik posiada tytanową kopułkę miękko zawieszoną, dzięki której zyskujemy bardzo naturalne brzmienie bez żadnych podbarwień. Z kolei głośnik niskotonowy ma innowacyjną konstrukcję wykorzystującą dużą cewkę o dużej amplitudzie, podwójny magnes ferrytowy oraz gumowe zawieszenie. Głośnik średniotonowy, jako sprawdzona jednostka pozostał w niezmienionej formie. Zastosowane zostały także nowe, precyzyjnie strojone zwrotnice, które są wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, na podzespołach m.in. firmy MŰNDORF np. kondensatorach M-Cap Supreme. Zmianom uległo również okablowanie, które obecnie jest wykonane z najwyższej czystości miedzi beztlenowej. Producent zadbał o każdy detal w nowych Altusach zaopatrując je w przyłącza firmy WBT.

– Spodziewaliśmy się, że premierowe Altusy wzbudzą duże zainteresowanie jednak jego skala i towarzyszące jej emocje daleko przeszły nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ nowe Altusy są dla nas bardzo ważnym produktem nie tylko ze względu na ich kultowość. Projektując je od podstaw, staraliśmy się stworzyć produkt nowej generacji o nowoczesnym wyglądzie, zachowując jednocześnie kilka charakterystycznych niuansów. Co prawda na ekspozycji pokazaliśmy jedynie prototypowe egzemplarze jednak do wersji produkcyjnej pozostała nam już naprawdę bardzo krótka droga i sądzę, że w pełni dopracowane kolumny pojawią się w sprzedaży jeszcze przed końcem roku, na podstawie obecnych kosztów, które wprawdzie jeszcze ostatecznie kalkulujemy szacujemy cenę detaliczną na poziomie 5 tys. za parę – mówi Sławomir Wieszczeciński, właściciel Tonsilu.

Parametry techniczne nowych Altusów:

Moc maksymalna – 300 W

Pasmo przenoszenia – 30-22 000 Hz

Efektywność – 90 dB

Waga kompletu kolumn – ok. 100 kg

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj