CLASSICS4FREE

CLASSICS4FREE
Nasi południowi bracia dzielą się! Swoimi najlepszymi płytami z muzyką klasyczną. Na początek oferują - za darmo i w najwyższej jakości - kwartety Dworzaka w interpretacji Pavel Haas Quartet. To wykonanie nie ma sobie równych.

Czeska wytwórnia fonograficzna Supraphon rozpoczęła akcję Classic4Free, podczas której będzie promować twórczość swoich największych gwiazd. W dwutygodniowych cyklach prezentowany będzie dorobek artystów i zespołów, sławiących muzykę naszych południowych przyjaciół oraz finezję realizatorów dźwięku firmy płytowej należącej do naszych ulubionych.

Na początek – jeden z najbardziej uznanych kwartetów smyczkowych świata, czyli Pavel Haas Quartet. Płytę z dwoma kwartetami Dworzaka – op.96 i op.106 – obsypaną nagrodami i znajdującą się już w kanonie fonograficznym można pobrać bezpłatnie w formatach MP3 i FLAC. Inne realizacje tego zespołu – z dużą zniżką.

W następnych odsłonach Classics4Free pojawią albumy dyrygenta Jakuba Hrůši, pianisty Ivo Kahánka, mezzosopranistki Dagmary Peckovéj, oboisty Viléma Veverki i ansemblu dętego Belfiato Quintet. Jedna z płyt zawsze będzie za darmo!

Czesi nas nie tylko dobre piwo!

foto: Pavel Haas Quartet/Marco Borggreve

Kategorie: ŁADOWNIA, NOWOŚCI

Skomentuj