CO NOWEGO W ENCORE SEVEN?

CO NOWEGO W ENCORE SEVEN?
Firma Encore Seven, czyli polski producent wzmacniaczy lampowych marki EGG-SHELL, informuje o zmianach i nowościach w swojej ofercie.

Przy okazji wprowadzenia wielu zmian konstrukcyjnych w seriach Prestige i Classic, firma postanowiła usystematyzować i uprościć nazewnictwo modeli. Aktualnie kluczem jest numer korelujący z mocą wzmacniacza oraz po kropce cyfra mówiąca o generacji. Niektóre modele doczekały się już trzeciej odsłony, inne drugiej, a zupełnie nowe oznaczone są jedynką.

Nowe rozwiązania w serii Prestige wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL

Podstawowe zmiany wprowadzone do serii Prestige:
• W standardowym wyposażeniu jest obecnie pilot zdalnego sterowania głośnością. Nie trzeba więc dopłacać do pilota sferycznego Prestige RCX, choć jest on ciągle dostępny opcjonalnie.
• Wzmacniacze stoją obecnie na nowych stopkach z polerowanej nierdzewnej stali z gumowym owalnym elementem tłumiącym drgania o dodatkowych właściwościach antypoślizgowych.
• W sekcji przedwzmacniacza używane są od teraz wyższej klasy teflonowe podstawki do lamp, zapewniające lepszy styk i łatwiejszą wymianę lamp.
• W torze audio zdecydowano się na użycie polskich kondensatorów Miflex, a w sekcji zasilacza montowane będą kondensatory JJ.
• Tylny panel wykonano z anodowanego aluminium.
• Wprowadzono nowy rodzaj wykończenia. Obecnie, oprócz lakierowania na dowolny kolor (dostępny lakier matowy, połysk, metalik i perła) oraz fornirowania, dostępne są wersje wykonane ze sklejki.
• Wzmacniacze będą sprzedawane na życzenie klienta z dowolnymi lampami dostępnymi na rynku, tak by od momentu zakupu klient nie musiał myśleć o wymianie lamp na preferowane przez siebie. Możliwy jest także zakup bez lamp. Standardowo firma stosuje lampy następujących producentów (w zależności od typu lampy i modelu wzmacniacza): Electro-Harmonix, Tung-Sol, Sovtek, Mullard, Gold Lion.
• Wszystkie wzmacniacze otrzymały solidną skrzynię transportową typu „case” dla zapewnienia bezpiecznego transportu. Skrzynia została tak zaprojektowana, by po zakupie była użyteczna do innych celów – np. jako pojemnik na płyty winylowe.
Przedłużona gwarancja na wzmacniacze EGG-SHELL
Wraz z wprowadzeniem powyższych zmian i nowości, firma udziela obecnie 3 lata gwarancji na wzmacniacze serii Prestige.

 

Nowości w serii Classic wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL

W serii Classic wprowadzono następujące zmiany:
• Dodano do oferty nowy model wzmacniacza zintegrowanego Classic 15.1, będący konstrukcją zbliżoną do wyższego modelu Prestige 15.3.
• Pilot głośności w standardowym wyposażeniu i jednocześnie rezygnacja z poziomo umieszczonego koła głośności. Dzięki tej zmianie użytkownik zyskuje także lepszy potencjometr – zmotoryzowany Alps.
• Stopki z nierdzewnej stali z elementami tłumiącymi drgania i właściwościami antypoślizgowymi.

Nowe sposoby zakupy wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL

Producent, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów indywidualnych, udostępnia wybrane modele na odsłuchy. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zapoznać się z zasadami wypożyczenia opisanymi na stronie http://encore7.com/wypozycz-wzmacniacz/ i złożyć zapotrzebowanie na wybrany wzmacniacz.
Encore Seven, jako członek Polskiego Klastra Audio, zaprasza także na prezentacje swoich wzmacniaczy wraz ze sprzętem towarzyszącym do siedzib niektórych członków Klastra. Dostępność wymieniona jest na stronie producenta w sekcji „gdzie kupić”.

Oficjalnie głównym salonem sprzedaży wzmacniaczy EGG-SHELL staje się Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej (hifistudio.pl).

 

Plany na najbliższą przyszłość w świecie wzmacniaczy EGG-SHELL

W reakcji na liczne zapytania klientów i dystrybutorów o mocniejsze konstrukcje, firma już we wrześniu zaprezentuje dwa nowe modele. Będzie to wzmacniacz oparty o dwie lampy KT88 na kanał, pozostający w najwyższej klasie A, osiągający moc 20W na kanał. Firma zapewnia o atrakcyjnym wyglądzie wzmacniacza i bardzo dobrych walorach brzmieniowych. Drugim nowym modelem będzie konstrukcja Push-Pull, bazująca na obudowie przedwzmacniacza gramofonowego Prestige PS5. Otrzymamy więc wzmacniacz mniejszy niż integry Prestige, ale o wyższej mocy.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj