COWON E3

COWON E3
Następca popularnego przenośnego odtwarza E2. Kosztuje 399 zł, odtwarza pliki FLAC i ma 16 GB pamięci. Szczegóły w informacji prasowej

Dźwięk prezentowany przez to maleństwo jest dynamiczny, kolorowy i nie traci na naturalnym przekazie. Zastosowana technologia sprawia, że pod względem jakości dźwięku E3 może konkurować z dużo droższym sprzętem. W nowym modelu nie zabrakło wsparcia dla systemu BBE z możliwością własnej konfiguracji pojedynczych jego elementów dla idealnego dopasowania brzmienia odtwarzacza do brzmienia słuchawek lub po prostu oczekiwań użytkownika.

Nie bez znaczenia jest również wsparcie dla wysokiej jakości plików w formatach OGG czy FLAC. Na nagrania dostajemy 8 lub 16 GB pamięci, zatem nie trzeba co chwilę wgrywać nowej muzyki. Nowy Cowon to także źródło dźwięku o dużej mocy, pozwala prawidłowo wysterować słuchawki nauszne o niższych impedancjach, z czym nie radzi sobie większość małych odtwarzaczy.

Cowon E3 posiada innowacyjny wygląd. W dobie Applemanii większość przenośnych urządzeń stylizowanych jest dosyć podobnie, Cowon odszedł od tego nurtu, konstruując urządzenie o jedynym w swoim rodzaju kształcie, wprowadzając w ten sposób powiew świeżości w odtwarzaczach przenośnych. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa obudowa doskonale leży w dłoni zapewniając wygodę obsługi. Nie zabrakło bardzo czułego panelu dotykowego oraz wygodnego przycisku blokady, który uniemożliwia przypadkowe przyciśnięcia elementów sterujących. Całe urządzenie jest lekkie jak piórko i na tyle małe, że nie czućy go w kieszeni, idealnie nadaje się do słuchania muzyki w trakcie uprawiania sportu, o czym zresztą świadczy zaimplementowana aplikacja fitness z wbudowanym krokomierzem. Pomimo małych wymiarów bateria wystarcza na 11,5 godziny odsłuchiwania muzyki.

Największym przełomem w stosunku do poprzednika jest wprowadzenie ekranu wykonanego w energooszczędnej technologii OLED, jest to niewielki wyświetlacz, w zupełności wystarczający do wygodnej nawigacji po funkcjach odtwarzacza czy przeglądaniu listy utworów. Tego elementu najbardziej brakowało użytkownikom E2, a ich opinie nie były dla Cowona obojętne.

Podsumowując Cowon E3 to świetnie wyglądający, świetnie grający i bardzo funkcjonalny sprzęt który z pewnością zadowoli dotychczasowych użytkowników E2 jak również osób szukających bardzo przenośnego i dopracowanego sprzętu. Cena sprzetu to odpowiednio: 329 zl za 8GB oraz 399 zl za 16GB.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj