CREATIVE SOUND BLASTERX AE-5

CREATIVE SOUND BLASTERX AE-5
Creative prezentuje kartę dźwiękową nowej generacji Sound BlasterX AE-5. Ta pierwsza na świecie karta dźwiękowa ze zintegrowanym sterowaniem oświetleniem RGB zawiera również PCIe Sabre-Class Gaming DAC

LOS ANGELES – 12 czerwca 2017 r. – Creative Technology Ltd zaprezentował dzisiaj najnowszy dodatek do serii Sound BlasterX Pro-Gaming, Sound BlasterX AE-5 w najnowszej edycji E3 2017. E3 jest światowym wydarzeniem dla branż komputerowych, wideo, gier oraz związanych z nimi produktów, co czyni go idealnym miejscem do debiutu produktu z następnej epoki rozwoju dźwięku w komputerach.

Karta dźwiękowa posiada najlepszy na świecie wzmacniacz słuchawkowy dla komputerów PC. Sound BlasterX AE-5 zapewnia najwyższą jakość dźwięku dzięki ogromnej mocy przetwornika ESS Sabre ™ Dock o dynamice 122dB 32-bit/384kHz, specjalnie zaprojektowanego, oddzielnego dyskretnego wzmacniacza słuchawkowego o impedancji 600Ω, zbudowanego na audiofilskich komponentach oraz własnego systemu Sound Blaster.

Wzmacniacz słuchawkowy Xamp Discrete

Korzystając z wieloletnich doświadczeń, przy wiodącej pozycji w branży audio, w tworzeniu kart dźwiękowych w odtwarzaczach dla słuchawek, zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy jest zbudowany specjalnie z wykorzystaniem dyskretnych tranzystorów i kondensatorów film/foil WIMA® o audiofilskiej jakości dźwięku w układzie podwójnego wzmacniacza, aby zaspokoić najbardziej wymagające potrzeby dla dzisiejszych zaawansowanych gier i gier o wysokiej rozdzielczości dźwięku. Doświadczysz różnicę w dyskretnej konstrukcji dual-amp, ponieważ każdy kanał audio jest indywidualnie wzmacniany, zapewniając nieskazitelny dźwięk. Dodatkowo wysoka odporność na ciepło niemieckich kondensatorów WIMA znacznie redukuje szumy i zakłócenia dźwięku. Bardzo niska impedancja wyjściowa 1Ω Xamp sprawia, że jest zdolna do wysterowania czułych przetworników w monitorach oraz słuchawkach studyjnych, w zakresie od 16 Ω do 600 Ω.

122dB DNR Sabre-Class DAC z najlepszym procesem przetwarzania dźwięku

Sercem karty dźwiękowej Sound BlasterX AE-5 jest czterordzeniowy DSP Sound Core3D i 122dB przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre-Class DAC, który natychmiast poprawia możliwości dźwiękowe płyty głównej dając 32-krotnie większą przejrzystość dźwięku. Najwyższej, audiofilskiej klasy przetwornik DAC, z wysokim zakresem dynamiki pozwala użytkownikom na bezstratne odtwarzanie audio w rozdzielczości 32-bit/384kHz i najwyższą wiernością w grach o wysokiej rozdzielczości dźwięku, filmach i muzyce.

Karta AE-5 firmy Creative jest wyposażona w najnowszą wersję wielokrotnie nagradzanego systemu przetwarzania dźwięku firmy Creative i algorytmów, które poprawiają muzykę, filmy i gry, a także ulepszone i udoskonalane przez lata przez lidera w dziedzinie obróbki dźwięku. Legendarne technologie Sound Blaster zapewniają w pełni konfigurowalne rozszerzenia audio DSP, kryształowo czystą reprodukcję wokalną, ulepszenia komunikacji głosowej w grze, dźwięk przestrzenny 7.1 i inne zaawansowane technologie audio.

Pierwsza na świecie karta dźwiękowa ze zintegrowanym kontrolerem RGB zasilana przez Aurora Reactive Lighting System

Karta Sound BlasterX AE-5 jest pierwszą kartą dźwiękową wyposażoną w wbudowany kontroler RGB, dostarczany wraz z Aurora Reactive Lighting System. Osobny system oświetlenia RGB może kosztować użytkownika dodatkowo co najmniej 50 USD, ale teraz jest on wbudowany w kartę z AE-5: oferując niesamowitą wartość i wydajność systemu. Oznacza to również, że cenna przestrzeń na płycie komputera może zostać przeznaczona dla innych komponentów.

Kontroler RGB, zasilany przez własny moduł Aurora Reactive Lighting System firmy Creative, nie tylko zapala kartę przez płytę, ale także daje graczom możliwość zbudowania platformy do gry w wymarzony sposób, łącząc ją z czterema paskami LED, aby dopasować się do niesamowitego dźwięku, tworząc świetlne show. W pełni konfigurowalny system oświetlenia reaktywnego Aurora pozwala użytkownikom wybierać spośród wielu ustawień lub zaprogramować je do 16,8 milionów kolorów i różnych rytmów, używając oprogramowania Sound Blaster Connect PC.

Nowa funkcja Scout 2.0

Scout 2.0 jest ulepszoną wersją funkcji Scout Mode opracowanej przez firmę Creative – teraz Scout 2.0 zawiera również radar zwiadowczy.

Scout Radar jest inteligentnym wsparciem, które umożliwia graczom wizualizowanie i wskazywanie pozycji wroga na aplikacji radar dzięki inteligentnemu panelowi użytkownika, podczas gdy tryb scout pozwala graczom usłyszeć swoich wrogów, zanim ich zobaczy.

Nowa funkcja Scout 2.0 zapewni wygraną tym graczom, którzy z niej skorzystają.

Dyskretny system 5.1 dla głośników komputerowych

Sound BlasterX AE-5 jest dostarczany z pełnym oprogramowaniem do obsługi zestawu głośników 5.1, co pozwala graczom cieszyć się pełnym potencjałem dźwięku przestrzennego przy dzisiejszym, szerokim spektrum rozrywki.

„Sound BlasterX AE-5 daje najlepsze wrażenia wzmacnianego sygnału dla słuchawek do gier, jakie może oferować karta dźwiękowa. Od 30 lat, kiedy stworzyliśmy pierwszą kartę dźwiękową, zawsze pasjonowaliśmy się dźwiękiem w grach i rozrywce domowej. AE-5 uosabia nasze nieustające poświęcenie w dostarczaniu graczom absolutnie najlepszych doznań. Przełomowy Sound BlasterX AE-5 to najlepszy sposób na świętowanie 30-lecia obdarowania świata dźwiękiem z komputerów PC przez Creative”- powiedział Low Long Chye, Dyrektor Generalny Creative.

„Układy elektroniczne z użyciem komponentów, takich jak tranzystory i kondensatory, dostarczają znacznie cieplejszego dźwięku i niuansów brzmieniowych jakich próżno szukać w dzisiejszych uproszczonych produktach audio. Dzięki AE-5 zachowaliśmy bogate dziedzictwo wysokiej jakości komponentów i połączyliśmy je z światową technologią inżynierii i przetwarzania dźwięku, aby zapewnić absolutnie najlepsze wrażenia audio z odtwarzania muzyki na komputerze. Ale dźwięk to nie wszystko, AE-5 dostarcza również wrażeń estetycznych w postaci efektów świetlnych złożonych z 16.800.000 kolorów, tworząc prawdziwe świetlne show dla słuchaczy. ”

Specyfikacja techniczna

· Audio / DSP Procesor : Sound Core3D

· Kanały : 5.1 dyskretnych głośników i
efekty 7.1 surround dźwięku przestrzennego
· Interfejs : PCIe

· DAC : ESS ES9016K2M SABRE32 Ultra DAC

· Max rozdzielczość odtwarzania : 32-bit/384kHz *

· DNR : 122 dB

· THD + N : 0,00032%

· ADC : dźwięk Core3D

· Max rozdzielczość nagrywania : 24-bit/96kHz

· Wzmacniacz słuchawkowy (600 Ω) : zaprojektowany na zamówienie dyskretny wzmacniacz słuchawkowy (Xamp)

·SNR : 114 dB

·THD + N : 0,0009%

·Impedancja wyjściowa : 1 Ω

·Zakres impedancji słuchawek : 16 – 600 Ω

· Połączenia : 3 x 3,5 mm (przód, tył, centralny / SUB)
1 x optyczne wyjście TOSLINK
1 x 3,5 mm wyjście słuchawkowe
1 x 3,5 mm mikrofon / liniowe wejściowe
1 x panel przedni Intel HD audio

Sound BlasterX AE-5 Pure Edition

Specjalna, biała edycja Sound BlasterX AE-5 jest również dostępna wyłącznie online na stronie Creative.

W przeciwieństwie do wersji standardowej dostarczanej z pojedynczą taśmą LED o długości 30 cm z 10 diodami LED, ta specjalna Pure Edition będzie zawierać cztery paski LED.

Sound BlasterX AE-5 Pure Edition będzie dostępny od sierpnia 2017 r. wyłącznie na stronie Creative w cenie 179,99 USD.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj