CUNEIFORM RECORDS: THE ALBUMS OF 2016

CUNEIFORM RECORDS: THE ALBUMS OF 2016
Bezpłatny sampler prezentujący tegoroczne albumy znanej amerykańskiej wytwórni, która skutecznie podważa tezę, że jazz się skończył wraz z odejściem Jana Sebastiana Bacha.

Wytwórnia z Silver Spring w amerykańskim stanie Maryland działa od 1984 roku i jest jednym wielkim dowodem na to, że w biznesie muzycznym jest również miejsce dla ludzi odważnych i inteligentnych. Firma ma w swoim katalogu ponad 400 pozycji, które tworzą błyskotliwy przegląd tego, co najlepsze w dziedzinie jazzu, elektroniki, awangardy czy rocka.

a3191955042_10

Dla Cuneiform Records żaden pomysł nie jest zbyt ryzykowny ani żaden geniusz zbyt kłopotliwy. Steven Feigenbaum, założyciel tego wydawnictwa, wychodzi z założenia, iż dobre rzeczy, zwłaszcza w czasach dewaluacji muzyki, nie powinny się marnować, dlatego publikuje często i z klasą. Nic dziwnego, że chcą z nim pracować najciekawsi artyści Ameryki, w tym m.in. Wadada Leo Smith, przeżywający w ostatnim okresie dni wielkiej chwały. Album do pobrania bezpłatnie m.in. w plikach FLAC i WAV tutaj.

Kategorie: ŁADOWNIA, NOWOŚCI

Skomentuj